Právě si prohlížíte FIFA 23: vše, co zatím víme
Foto: ea.com // FIFA Electronic Arts

FIFA 23: vše, co zatím víme

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

FIFA 23 ve skutečnosti ještě nebyla oficiálně odhalena EA, ale zdá se, že je to téměř jistě jen otázka času. Co zatím víme?

FIFA 23 – co vše víme

FIFA 23 je hra, která bude znamenat konec jedné éry pro EA.  Poté, co vývojáři řekli, že „prozkoumali“ možnost přejmenování série, v EA Sports nyní potvrdili, že po 30 letech končí se svým vztahem s FIFA.  To znamená, že FIFA 23 bude poslední hrou ze série, která nese jméno FIFA.  Do budoucna bude série známá jako EA Sports FC.

I když nyní víme, že další hra se bude jmenovat FIFA 23, stále se o ní máme hodně co dozvědět.  Problém je v tom, že si zatím nejsme jisti, kdy přesně dostaneme všechny důležité podrobnosti, protože letní přehlídka EA se letos neuskutečnila.

EA Sports zatím nepotvrdily datum vydání ani platformy pro FIFA 23. V květnu oznámilo EA ve svém příspěvku na blogu, že po 30 letech ukončí své partnerství s FIFA a od roku 2023 bude série známá jako EA Sports FC.  To znamená, že vydání 2022, FIFA 23, by mělo stále nést jméno, které všichni známe.

Šéf EA Sports Cam Weber prohlásil:

„Kromě této změny názvu se EA nezdá, že by se něco hodně změnilo, pokud jde o hru, kterou budou hráči hrát. Vše, co máte rádi na našich hrách, bude součástí EA Sports FC – stejně skvělé zážitky, režimy, ligy, turnaje, kluby a sportovci, Ultimate Team, Career Mode, Pro Clubs a Volta Football budou. Naše jedinečné licenční portfolio s více než 19 000+ hráči, 700+ týmy, 100+ stadiony a 30 ligami, do kterých jsme po desetiletí nadále investovali, bude stále k dispozici, jedinečně v EA Sports FC. To zahrnuje exkluzivní partnerství s Premier  Liga, La Liga, Bundesliga, Serie A, MLS – a další, které přijdou.“

Očekává se, že další informace o EA Sports FC budou odhaleny v létě následujícího roku, ale EA poskytlo trochu náhledu ještě předtím. Generální ředitel Andrew Wilson uvedl:

„Naší vizí pro EA Sports FC je vytvořit největší a nejpůsobivější fotbalový klub na světě v epicentru fotbalových fanoušků. Téměř 30 let budujeme největší fotbalovou komunitu na světě – se stovkami milionů hráčů, tisíci partnery sportovců a stovkami lig, federací a týmů. EA Sports FC bude klubem pro každého  pro ně a pro fotbalové fanoušky všude.“

Crossplay, inovace a další informace

Očekáváme, že v nadcházejících měsících uslyšíme více o FIFA 23, přičemž EA také říká, že více o EA Sports FC odhalí v létě příštího roku. EA dále tvrdí, že nabídne crossplay test omezen na přátelské zápasy a sezóny, aby mohl vyřešit jakékoli technické problémy, které se objeví.  Očekává však, že tuto funkci v budoucnu zavede do dalších herních režimů na základě zpětné vazby komunity získané z tohoto testu.

Toto testování jistě dává důvěryhodnost zprávám, že crossplay je něco, co uvidíme ve FIFA 23, a je slibné, že EA se nyní snaží tuto funkci nastavit a vyřešit technické problémy.  Jak může crossplay vypadat ve FIFA 23 s ohledem na podporu platforem, však zůstává nejasné.

Crossplay již dříve nahlásil zasvěcenec z oboru a známý leaker Tom Henderson.  Podle Hendersona bude hra poprvé obsahovat cross-play. V historii série spojuje hráče FIFA napříč platformami PlayStation, Xbox a PC pro všechny herní režimy tohoto titulu.

Henderson dále uvádí, že FIFA 23 bude zahrnovat mužské i ženské mistrovství světa, přičemž EA rozšíří své licenční partnerství napříč všemi hlavními ligami, aby řídilo a vybudovalo jediný zážitek FIFA.

Henderson také tvrdil, že byla provedena vylepšení technologie Hypermotion představená ve FIFA 22 a že „nyní umožňuje vývojovému týmu zachytit animace skutečných fotbalistů ve skutečných zápasech pomocí stadionových kamer, čímž se eliminuje potřeba obleků Xsens“.

Zpráva také uvádí, že díky tomuto pokroku byl vývojový tým schopen zachytit „více než 100krát více dat v jedné ligové sezóně, než kdy zachytil v celé 29leté historii franšízy“.

Těšíte se na nový díl populárního fotbalového simulátoru?

Článek od Martin Kovanda

Napsat komentář