Právě si prohlížíte Firma Funko se chystá vstoupit na videoherní trh
Foto: pixabay.com

Firma Funko se chystá vstoupit na videoherní trh

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Firma Funko je ve světě známá svými licencovanými figurkami z popkulturního světa. Avšak firma chce své pole působnosti značně rozšířit.

Firma Funko se chystá na videoherní trh

Všichni velmi dobře známe americkou výrobní společnost Funko, která patří mezi přední výrobce sběratelských figurek s popkulturní tematikou. Bez ohledu na to, zda se jedná o filmové a seriálové postavy, postavy z videoher, slavné hudebníky či sportovce, společnost vždy nabízí malou plastovou verzi. Během své existence firma vytvořila a distribuovala více než 8000 různých designů figurek po celém světě. Nyní však společnost rozhodla rozšířit své pole působnosti do videoherního světa.

Herní adaptace

Nedávno se na YouTube kanále britského studia 1010 Games objevil zajímavý teaser trailer pro titul zvaný Funko Fusion. V této hře ožívají figurky od firmy Funko a hráči s nimi prožijí různá dobrodružství v různých popkulturních franšízách, jako jsou například Star Wars, Jurský svět, Věc, Návrat do budoucnosti, Marvel a mnoho dalších, na kterých má Funko licenci.

Titul si svou stylizací a fyzikálním modelem hodně podobá hrám od studia Tt Games, které jako první převedlo fyzické hračky do digitální podoby. Nicméně, je otázkou, na jakých platformách bude hra vycházet. Studio 1010 Games je relativně mladé a nemá mnoho zkušeností s vývojem her, což se může projevit i v daném teaseru. Je tedy otázkou, zda bude tento projekt pro takovéto mladé studio příliš velkým soustem.

A jak se budou jednotlivé postavičky získávat? Z teaseru a z prezentace na sociálních sítích vypadá, že titul půjde stejnou cestou jako společnost Amiibo, což znamená, že dané figurky bude nutné mít fyzicky doma. Hra by mohla připomínat dávno zapomenutou sérii Skylanders, kde figurky byly zároveň hratelnými postavami. Uvidíme, zda se Funko a 1010 Games podaří tento projekt úspěšně realizovat.

Líbí se vám Funko Fusion? Kolik jejich Funko figurek vlastníte? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář