Právě si prohlížíte Forspoken obdrží velké DLC
Foto: forspoken.square-enix-games.com// FORSPOKEN

Forspoken obdrží velké DLC

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Forspoken byl ambiciózní projekt mladého studio Luminous, jenž od hráčů nesklidil příliš velké ohlasy. Ale možná hře svitne naději díky novému DLC.

Forspoken dostane velké DLC

Forspoken byl jedním z prvních AAA titulů, které odstartovalo v lednu herní sezónu. Toto akční RPG s otevřeným světem vzniklo v mladém studiu Luminous Production, které stálo například za znovuzrozením hry Final Fantasy XIV. Nicméně, přestože se studio snažilo svůj ambiciózní projekt co nejlépe zrealizovat, po vydání měl titul velmi rozporuplná hodnocení.

Ačkoliv někteří hráči hru velmi chválili, často se hra potýkala s průměrným či dokonce podprůměrným hodnocením. To mělo negativní dopad na celkové prodeje a studio se ocitlo ve finančních problémech. Od 1. května tohoto roku je studio pod záštitou společnosti Square Enix, která se stala novým majitelem.

Zachrání hru příběhové rozšíření?

The In Tanta We Trust je název příběhové DLC, které základní hra obdrží již 26. května tohoto roku. Příběh zavede hlavní hrdinku Frey o 25 let zpět do minulosti světa Athia.

V té době zemi zachvátila velká válka, která ji uvrhla do obrovské chudoby a chaosu. Frey tak bude muset na vlastní oči vidět hrůzy a děsy tohoto konfliktu a zúčastnit se i legendární bitvy s názvem „Purge of the Rheddi„. Během své cesty však Frey ztratí původní schopnosti a bude se muset naučit nové, aby přežila.

Otázkou však zůstává, zda toto DLC pomůže napravit pošramocenou pověst titulu. Vývojáři si při vydání základní hry odnesli velkou kritiku a nyní je zde šance, že se poučí ze svých chyb a vytvoří rozšíření, které bude zábavnější a příběhově zajímavější. Bohužel, může se také stát, že DLC neuspěje a zhorší situaci ještě více. Zatím jsme nedostali žádné hratelné ukázky, takže můžeme jen spekulovat.

Hráli jste Forspoken? Těšíte se na příběhové rozšíření? Napište nám své tipy a názory do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Napsat komentář