Právě si prohlížíte Fortune’s Run je titul, který nechcete minout
Foto: store.steampowered.com

Fortune’s Run je titul, který nechcete minout

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Fortune’s Run je jedna z další her ze série tzv. boomer shooterů, kterých v indie scéně vzniká spousta. Ale tenhle titul je celkem speciální.

Fortune’s Run je titul, který nechcete minout

Na indie scéně vychází denně desítky titulů různých žánrů a autorských vizí. Mezi nejoblíbenější žánry patří tzv. „boomer shooter“, které často využívají Id tech engine nebo Build engine. Tyto enginy byly klíčovými prvky legendárních a nadčasových stříleček jako Doom, Shadow Warrior a Duke Nukem. Zajímavou hrou v tomto žánru, která nabízí více než klasické boomer shootery, je Fortune’s Run, která využívá právě Build engine.

Příběh

Příběh hry se odehrává v dystopické budoucnosti, kde je jídlo sice zdarma, ale lidé stále trpí hladem. Hráč se ujímá role mimozemského rebela jménem Mozah, který žije na vesmírné stanici poblíž planety New Zamba. Na této planetě, kterou kdysi ovládala velká lidská vesmírná expanze, je stále tma, protože slunce bylo odebráno. Na stanici vládnou zlé korporace a gangy, které místním způsobují velké problémy a Mozah se rozhodne s tím něco udělat.

Gameplay

Jak už bylo řečeno, hra je v základu boomer shoter střílečka z pohledu první osoby. V této hře se nachází široká škála zbraní, vhodných jak pro blízký, tak i pro dálkový boj, přičemž každá zbraň má různou efektivitu proti nepřátelům. Nicméně, nejzajímavější souboje probíhají na blízko, kde se hráč musí pečlivě rozmýšlet, kam úder zasadí, protože nepřátelé se dokáží rychle bránit a vykrýt. Kromě toho hra disponuje vynikajícím systémem vykrývání střel pomocí katany, kterou hráč získá hned v úvodu hry. Úchvatné je také propojení boje s prostředím, které hráč využije při řešení úkolů nebo jako zbraň proti svým protivníkům.

Demo, datum vydání a ocenění Fortune’s Run

Hra bude k dispozici na PC nejdříve v červenci a nejpozději v srpnu v rámci předběžného přístupu na Steamu. Navíc je zde k dispozici i demo verze obsahující prvních pár levelů. Tento titul rozhodně stojí za vyzkoušení, neboť získal již dvakrát po sobě ocenění Realms Deep – prestižní ocenění pro nezávislé hry, udělované studiem 3D Realms.

Zkusily jste si Fortune’s Run? Hráli jste někdy podobný titul? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord server.

Napsat komentář