Právě si prohlížíte Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick končí tento týden
Foto: flickr.com // Bobby Kotick

Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick končí tento týden

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Bobby Kotick, dlouholetý generální ředitel Activision Blizzard, oznámil svůj odchod z funkce dne 29. prosince, což přichází dva měsíce po dokončení akvizice společnosti Microsoftem.

Bobby Kotick odchází

Bobby Kotick, který od roku 1991 zastával pozici generálního ředitele Activision, byl klíčovým činitelem v růstu a expanzi společnosti v herním průmyslu. Pod jeho vedením došlo k fúzi s Blizzardem v roce 2008, což mělo za následek vznik společnosti Activision Blizzard. Tento krok zásadně přispěl k tomu, že se firma stala jednou z největších v herním sektoru.

Oznámení o Kotickově odchodu, plánovaném na 29. prosince 2023, přišlo v souvislosti s akvizicí Activision Blizzard společností Microsoft. Ačkoliv Kotick původně zamýšlel setrvat v roli generálního ředitele až do konce roku 2023, aby usnadnil přechod pod Microsoft, nakonec bylo rozhodnuto, že jeho poslední pracovní den nastane již na konci roku 2023​​​​​​.

V době před Kotickovým odchodem čelila společnost Activision Blizzard vážným obviněním týkajícím se pracovní kultury, včetně sexuálního obtěžování a diskriminace. Kalifornský úřad pro občanská práva podal v roce 2021 žalobu na společnost, v níž obvinil vedení, včetně Koticka, z podporování diskriminačního prostředí. Přestože zaměstnanci a další zúčastněné strany vyvíjeli tlak na Kotickovu rezignaci, po hlasování akcionářů v roce 2022 si zachoval svou pozici​​.

Po dokončení akvizice dochází k přeorganizování vedení Activision Blizzard. Několik vedoucích pracovníků, včetně viceprezidenta Blizzardu a Kinga Humama Sakhniniho a ředitelky komunikace Lulu Meservey, opouští společnost, zatímco viceprezident Thomas Tippl, vedoucí Blizzardu Mike Ybarra a vedoucí Kingu Tjodolf Sommestad zůstávají.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář