Právě si prohlížíte God of War Ragnarök trhá rekordy
Foto: playstation.com // God of War

God of War Ragnarök trhá rekordy

Fanúšikovia čakali na tento deň veľmi dlho. Samozrejme niektorí ešte budú musieť čakať z dôvodu meškania pošty alebo kvôli pracovným dôvodom, ale oficiálne dňom 9.11. vyšla momentálne nová PS exkluzivita God of War Ragnarök.

God of War Ragnarök – hra roku 2022?

God of War Ragnarök sa právom stáva najočakávanejšou hrou roka. Už v minulosti sme vás informovali, že najnovšia časť láme rekordy v počte predobjednávok. Rekordný záujem o hru pochádza aj zo dňa vydania a určite sa niet čomu čudovať. Viac informácií o konkrétním počte výpredajoch nám obchody určite poskytnú v nasledujúcich týždňoch. Spoločnosť Sony dokonca očakáva, že predajnosť nového dielu prekoná predajnosť z roku 2018, kedy sa predalo viac ako 23 miliónov kópií.

Čo sa týka samotného hodnotenia hry, God of War Ragnarök má na portáli Metacritic pre verziu pre PS5 skvelých 94 %, čo z nej robí druhú najlepšie hodnotenú hru po hre Elden Ring. Mnoho ďalších popredných recenzentov sa nebojí udeliť plný počet bodov.

Na čo sa môžete tešiť

Hra sa príbehovo priamo opiera o verziu z roku 2018 a prináša taktiež niekoľko vylepšení oproti jeho predchodcovi. Samozrejme sa môžeme tešiť na 60 fps kvalitu na PS5, ale myslelo sa aj na PS4 hráčov. Hru si môžete zahrať na starej konzole len vám pevné držím palce, aby sa Vaša izba nezmenila na letecké dni kvôli hluku chladiča z PS4 konzoly.

Určite už veľa z PS fanúšikov hrá nový GoW. Preto by sme upozornili na niekoľko mechaník novej hry, ktoré by ste mali skúsiť. V hre môžete nastaviť automaticky výstroj najvyššej kvality. Môže vám to pomôcť pri výbere momentálne najlepšieho vybavenia a nemusíte prechádzať všetko vybavenie. Je to praktické hlavne preto lebo viac času potom môžete tráviť priamo bojom a príbehom ako čítaním všetkých štatistík zbore.

Všetka výbava je na legendárnej úrovni a da sa vylepšiť na level 9. V predchádzajúcom GoW ste mali rôzne vzácnosti a nemohli ste vylepšiť všetko na jeden level. Teraz je všetka výbava akoby na rovnakej úrovni a môžete si ho vylepšiť kedykoľvek budete maž na to prostriedky a nemusíte pozerať na vzácnosť vybavenia, ale na to, či sa vám s ním hrá dobre alebo nie.

Trofeje v hre sú pomerne jednoduché. Kto by mal záujem získať dve platiny z hry teda PS4 aj PS5 verziu, odpočúvame si najprv kúpiť PS4 krabicovú a potom za extra 10 eur si doplatiť PS5 vylepšenie. Je to určite lepšie ako kupovať 2 rôzne krabicové verzie hier. Respektíve si môžete kúpiť jednu z digitálnych edícií a v nej máte obe verzie hry automaticky.

Viac vecí momentálne prezrádzať nebudeme, pretože nechceme aby ste si prečítali spoiler, ktorý by vám mohol pokaziť zážitok z hry. Chceli sme hlavne priniesť praktické rady na začiatok cesty tejto hry.

Prajeme príjemné hranie hry God of War Ragnarök. Pripojte sa aj k nášmu oficiálnemu discord serveru Superpařmeni.

Napsat komentář