Právě si prohlížíte Google Stadia končí již tento měsíc
Foto: stadia.google.com

Google Stadia končí již tento měsíc

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Nový rok začína takou malou pripomienkou pre všetkých predplatiteľov služby Google Stadia. Služba bude ukončená už v polovici tohto mesiaca.

Google Stadia a jeho neúspech konkurovať

Google bude vracať peniaze za hardvér, ktorý bol oficiálne zakúpený na Google store. Samozrejme sa myslelo aj na vrátenie peňazí pre predplatiteľov Stadia Pro a aj ľudí, ktorí si zakúpili digitálny obsah prostredníctvom Stadia obchodu. Všetci, ktorí investovali svoje financie do vopred menovaných vecí môžu čakať ich vrátenie v priebehu druhej polovici tohto mesiaca.

K celej situácií sa vyjadril hlavne viceprezident Stadia a generálny riaditeľ Phil Harrison vo svojom blogovom príspevku:

A hoci bol prístup Stadie k streamovaniu hier pre spotrebiteľov postavený na silných technologických základoch, nezískal u používateľov taký záujem, aký sme očakávali, a preto sme urobili ťažké rozhodnutie začať našu streamovaciu službu Stadia rušiť.“ 

Stadia bol určite veľký projekt, ktorý pravdepodobne chcel konkurovať spoločnostiam ako Sony a jeho PlayStation a Xboxu od Microsoftu. Samotný Phil Harril priznal nízky záujem ľudí o ich službu aj napriek vysokej technickej kvalite hrania. Vysoká konzolová konkurencia a taktiež aj PC komunita, ktorá si pravdepodobne radšej zahrá hry cez svoj obľúbený Steam dokázali ukončiť tento projekt. Vysokým faktorom neúspechu bola aj kvalita hier v porovnaní s konkurenciou.

Uvidíme, či v budúcnosti sa bude Google snažiť preraziť s podobným projektom. Najviac pravdepodobná možnosť je, že sa streamovacia služba vráti o niekoľko mesiacov a v úplne novej podobe. Budeme túto tému sledovať a prinesieme najnovšie informácie.

Google Stadia tedy oficiálně končí 18. 1. 2023. Ako sa vám služba páčila? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v komentároch alebo na našom oficiálnom discord serveri Superparmeni.

Napsat komentář