Právě si prohlížíte Gran Turismo 7 se možná podívá na PC
Image: gran-turismo.com // GT

Gran Turismo 7 se možná podívá na PC

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Gran Turismo můžeme zařadit mezi jednu z nejlepších závodních sérií, bohužel je tento skvost pouze na Playstation. Ale to se možná změní.

Gran Turismo 7 se možná podívá na PC

Sony postupně přidává svoje nejlepší tituly na počítač, proto si dnes můžeme na našich počítačích zahrát pecky, které byly dostupné pouze na konzole. Hry jako: God of War, Horizon: Zero dawn, Marvel Spider-Man a mnohé další, dostaly svůj zasloužený PC upgrade a staly se docela populární, a to i přes jejich stáří. A brzy se možná na počítačích objeví dlouho žádaná závodní simulace Gran Turismo 7.

Dlouhodobé uvažování

Tenhle populární simulátor vytvořila společnost Polyphony Digital, která pro PlayStation pracuje již řadu let. A právě šéf studia Kazunori Yamauchi byl během světového finále Gran Turisma v Monaku dotázán, zda neplánují PC port pro sedmý díl. A sám Yamauchi prohlásil, že na PC portu dlouho přemýšlejí a zvažují. Proč? Jelikož podle Yamauchiho je sedmička precizně vyladěný titul a není moc platforem, které by zvládly nativní rozlišení 4K v 60 FPS. Zároveň to ale znamená, že slabší sestavy by mohly mít se hrou problémy.

Ale je to až takový problém? Podle mě až tak moc ne, jelikož Gran Turismo 7 vyšla i na konzolích starší generace. Na slabší grafické nastavení by hra měla běžet plynule. Studio Polyphony není na tvorbu portu sama, protože s porty pro PC pomáhá studio Nixxes Software, které stálo za prací na všech PC portech těchto PlayStation „exkluzivek“.

Zahráli byste si Gran Turismo na PC? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server Superpařmeni.

Napsat komentář