Právě si prohlížíte Herní komunitou zahýbala zpráva, která měla zakazovat další prodej fyzických her pro PS5
Foto: canva.com

Herní komunitou zahýbala zpráva, která měla zakazovat další prodej fyzických her pro PS5

Internetem nedávno zahýbala zpráva o zavedení nové klauzule PlayStationem, která měla zakazovat další prodej fyzických her pro PS5. V realitě se však ukázalo, že jde o starý termín, který byl špatně interpretován.

PS5 fáma a údajně nové pravidlo PlayStationu

Nedávno se internetem šířila zvěst, která tvrdila, že PlayStation implementuje nové pravidlo zakazující další prodej fyzických her pro PS5. Tato povídačka, která okamžitě upoutala pozornost herní komunity, byla poprvé představena webem Insider Gaming.

Za původcem tohoto tvrzení stál YouTuber RGT 85, jehož video během jediného dne získalo významnou pozornost a bylo rychle sdíleno na mnoha účtech na platformě X (dříve Twitter). Šíření této zprávy následně vyvolalo značnou diskusi a zájem mezi hráči a sledujícími herního průmyslu.

Nicméně, ukázalo se, že v herní komunitě došlo k nedorozumění. Zkušení uživatelé a odborníci rychle upozornili na skutečnost, že zmíněné pravidlo není žádnou novinkou.

Ve skutečnosti se jedná o klauzuli, která je součástí Podmínek služby PlayStation již od dob PlayStation 4. Klauzule 7.1. v těchto podmínkách jasně stanoví, že uživatelé nesmějí prodávat ani disky s hrami, ani digitální hry, pokud to není výslovně povoleno společností Sony a případnými vydavateli. Tato klauzule tedy není novinkou, ale spíše stálou součástí smluvních podmínek mezi Sony a jejími zákazníky.

Co si o tom myslíte vy? Na video ohledně zprávy o nelegálním prodeji her pro PlayStation 5 naleznete níže. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server Superpařmeni.

 

Napsat komentář