Právě si prohlížíte Herní studia zastavují prodej her v Rusku a Bělorusku
Image: pixabay.com // PC Gamer

Herní studia zastavují prodej her v Rusku a Bělorusku

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Herní studia po celém světě v reakci na válečnou agresi Ruské federace proti Ukrajině.  Mnoho z nich zastavuje prodej her v těchto zemích a odsouvají své plány na spolupráci. 

Herní studia dávají ruce pryč

Před více než týdnem Ruská federace zahájila útok proti svému sousedu Ukrajině. V reakci na tuto agresi svět začal vytvářet sankce, které by postihly východního agresora. Do řady postihů se přidaly i herní studia, které začaly v souladu s mezinárodními sankcemi pozastavovat dodávky do Ruska a Běloruska.

Nejnovějším přírůstkem je polské studio CD Projekt Red, které známe díky The Witcher, GWENT nebo Cyberpunk 2077. CD Projekt včerejším dnem okamžitě ukončil veškerý digitální a fyzický prodej svých her na území Ruska.

Svou činnost v zemi ukončila také esportová organizace ESL a Blast Premiere, které pozastavily ruské esportové týmy a soutěže. Přísná opatření přijaly obě organizace.

Do blokace Ruska se zapojily i technologičtí giganti. Výrobci hardwaru AMD a Intel údajně zastavily veškeré prodeje procesorů do Ruska. Mluvčí společnosti AMD pro zpravodaj Tom’s Hardware uvedl:

„Na základě sankcí uvalených na Rusko ze strany Spojených států a dalších zemí AMD v tuto chvíli pozastavuje prodej a distribuci našich produktů do Ruska a Běloruska.“

Seznam mezinárodních sankcí je opravdu hojný. Zatímco mnoho herních společností odstřihlo Rusko a Bělorusko ze svých distribučních lokalit, mnoho z nich také podporuje neziskové organizace snažící se pomoci obětem války. Například 11 Bit Studios věnuje výdělek z This War of Mine ukrajinskému červenému kříži.

Napsat komentář