Právě si prohlížíte Heroes of Might & Magic jako desková hra
Image: store.steampowered.com // Zdroj: homm3boardgame.com

Heroes of Might & Magic jako desková hra

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Desková hra bude navržena podle nejúspěšnějšího dílů Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia. Aby se vize mohla stát skutečností, tak bylo za potřebí získat oficiální licenci. Tu získalo polské studio Archon. Deskovka pak jako taková ponese název Heroes of Might & Magic III: The Board Game.

Desková hra Heroes of Might & Magic

V listopadu 2021 byla odstartována crowdfundingova kampaň na internetové platformě Kickstarter, která financuje projekty. Způsob financování již zmíněným crowdfundingovym způsobem znamená, že na potřebnou částku dobrovolně přispěje více jedinců kteří zašlou menší finanční obnos. Tuto metodu si vývojáři zvolili z důvodu, že deskovku chtějí udělat podle přání fanoušků.

Tvůrci deskové hry chtějí, aby desková hra byla co nejvíce blízká hře, kterou známe a zbožňujeme a aby v nás vyvolávala nostalgii bezstarostných let. Rozhodně se máme na co těšit.

Stejně jak v originální hře, tak i v deskovém provedení se mapa bude postupně odkrývat, jak se bude postupovat. Jelikož deska bude v hexovém tvaru a postupně se k základu budou přidávat další hexy.

Při cestě mapou se váš hrdina bude učit kouzla, sbírat suroviny i odkrývat artefakty. Postupně budete budovat svou vlastní armádu a verbovat bojovníky. Bitvy budou probíhat na šachových polích, bližší informace o tom, jak bude boj probíhat, bohužel nejsou zveřejněny.

Mimo další se můžeme těšit i na velmi propracované a detailní figurky, ale i na podrobné karty. Rozhodně se bude jednat o kvalitní práci a o zábavu na několik hodin.

Podle informací, které máme momentálně k dispozici, bude hra dostupná až v listopadu 2022. Přikládáme promo video.

Napsat komentář