Právě si prohlížíte Hi-Fi Rush je údajně finančním propadákem
Foto: bethesda.net // Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush je údajně finančním propadákem

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

I přes to, že si Hi-Fi Rush získal srdce hráčů a kritiků, tak bohužel finančně takový velký úspěch neměl. Co za tím stojí?

Hi-Fi Rush si možná na sebe nevydělal

Hi-Fi Rush je rytmická hack and slash mlátička, kterou vytvořilo studio Tango Gameworks, zodpovědné za známou hororovou sérii Evil Within. Titul byl představen na akci Xbox & Bethesda Developer Direct na začátku tohoto roku a krátce poté byl vydán na počítačích a konzolích Xbox, kde se stal součástí Game Passu. Kritici i hráči titul velmi chválili, což platí i pro nás a naše dojmy jsou k dispozici na našich stránkách. Nicméně, dobré hodnocení nemusí nutně vést k finančnímu úspěchu.

Finanční fiasko

Bohužel, i přes pozitivní reakce se hře nepodařilo dosáhnout velkých prodejů. Na americkém podcastu Game Mess od skupiny Giant Bomb bylo řečeno, že hry typu Hi-Fi Rush se bohužel neprodávají dobře, přičemž jako hlavní příčinu uvedli slabý marketing a propagaci. Tuto informaci potvrdil i viceprezident marketingu Xboxu Aaron Greenberg, podle něhož je Hi-Fi Rush obrovským zklamáním.

Co však mohlo způsobit tak velký finanční neúspěch? Souhlasíme se skupinou Giant Bomb v tom, že hra neměla dostatečně silnou propagaci, která by uchvátila hráče. Sice bylo několik dní po vydání na sociálních sítích možné vidět různé záběry z gameplaye a vtipné scény, ale to není zase tak výrazná propagace. Giant Bomb v podcastu také zmínilo absenci fyzických kopií, což mohlo být jedním z důvodů nízkého prodeje, zejména co se týká konzolové verze.

Zahrnutí Hi-Fi Rush do služby Game Pass také mohlo ovlivnit prodeje, jak Microsoft přiznal. Tento faktor je však obtížné kvantifikovat. Doufáme, že tento neúspěch neznamená konec pro studio Tango Gameworks.

Je podle vás Hi-Fi Rush propadák? Hráli jste tuto hru? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord Superpařmeni.

Napsat komentář