Právě si prohlížíte Hitem Steamu se stala kooperativní survival hra Core Keeper
Image: igdb.com // Steam

Hitem Steamu se stala kooperativní survival hra Core Keeper

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Nejnovějším hitem platformy Steam se stala kooperativní survival hra Core Keeper. Proč se tomu tak stalo a co za tím stojí?

Core Keeper současným trendem

Vývojáři z nezávislého studia PugStorm mohou slavit. Za pouhý týden v Early Access se prodalo více než 250 000 kopií. Popularitu hry potvrzují i velmi kladné recenze, které v době psaní článku představují na Steamu 93 % ze 100.

Podle vývojářů je Core Keeper survival kooperací až pro 8 hráčů, která kombinuje prvky miningu, stavění, farmení a boje. V recenzích na Steamu se často uvádí, že se jedná o kombinaci Stardew Valley, Terraria, Minecraftu a Valheim.

Podle oficiálního webu vývojářů se ve hře ocitáte v podzemním bludišti, ve kterém se nachází starověká technologie. Vaším cílem je tedy kopat tunely, sbírat suroviny, bojovat s monstry, vyrábět zbraně a zbroje, craftit, farmit a odhalovat tajemství podzemních jeskyní.

Svůj úspěch vývojáři sdíleli také ve svém příspěvku na Twitteru.

„… S radostí oznamujeme, že se hry Core Keeper prodalo více než 250 00 kusů během prvního týdne od uvedení do Steam Early Access. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za veškerou podporu – reakce komunity na hru je neuvěřitelná.“

Hru si můžete zakoupit za necelých 12 euro pod přiloženým odkazem ZDE. Na Early Access Launch Trailer ke hře se můžete podívat níže. Najde se tu někdo hrající Core Keeper?

Napsat komentář