Právě si prohlížíte Hogwarts Legacy bojkotují i sami vývojáři
Foto: hogwartslegacy.com // Zdroj: tech4gamers.com

Hogwarts Legacy bojkotují i sami vývojáři

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
 • Čas na čtení:3 minuty čtení

Hogwarts Legacy v současné době boří rekordy a většina hráčů si hru nadmíru pochvaluje. Hra se však ze strany některých komunit setkává i se značnou kontroverzí i ze strany vývojářů.

Hogwarts Legacy stále kontroverzním

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, jak někteří členové LGBT komunity považují hru za transfóbní a nabádají ostatní hráče, aby si ji nekupovali. I přestože se kolem hry šíří nadšení napříč všemi platformami, stala se předmětem kontroverze kvůli účasti J.K. Rowlingové, autorky knih o Harry Potterovi.

J.K. Rowlingová byla v posledních letech kritizována za své výroky o transgender komunitě, což vedlo k obvinění, že je transfobní. Kritiku na ni adresoval i herec Daniel Radcliffe, který hrál Harryho Pottera ve filmech.

Kontroverze se nyní rozšířila i na vývojáře hry. Parker Hartzler, který se podílel na vývoji hry, oznámil na Twitteru, že si hru nekoupí a bude místo toho podporovat trans komunitu. Vysvětlil, že i když je hrdý na práci, kterou on a jeho tým na hře odvedli, nemůže přehlížet škodlivá prohlášení, která Rowlingová učinila.

Hartzlerovy komentáře vyvolaly širší debatu mezi vývojáři, přičemž někteří vyjadřují podporu bojkotu a jiní kladou otázku, jaký bude jeho dopad. Nicméně Hartzlerovo rozhodnutí bylo pochváleno mnoha lidmi, včetně těch z trans komunity, kteří ho vidí jako silné prohlášení solidarity. Někteří zas hlásí, že Hatzler je pokrytec.

Jak vás Hogwarts Legacy baví? Co si o současné situaci myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Tento příspěvek má 6 komentářů

 1. Lukáš

  Když je tak uvědomělý a tímto způsobem bojuje za práva, tak doufám, že se vzdal i výdělku, který za tvorbu této hry obdržel, případně ještě obdrží.

 2. Pepan

  Jak byl nejspíš komentář Rowlingove nesikovny, tak úplně stejně nesikovne jsou ty bojkoty. Tak má Rowlingová nějaký názor no. A kvůli tomu, že nemá ten „spravny“ názor, tak je vlastně špatně vše, co s ní souvisí. To mi přijde jako vrchol pokrytectví.

 3. Martin

  No, i já na vyjádření pohrdáním těchto názorů hru nakonec přeci jen zakoupim..

 4. Koudas

  Hraju hry protože mě baví a H.L. je skvělá hra, nezajímá mě kontroverze uhýkané LGBT .

 5. Krysomorf

  Hru jsem ani kupovat nechtěl, ale za podporu normálních názoru normálních lidí ještě stojí za to bojovat. Máš to tam, Rowlingová 😄

Napsat komentář