Právě si prohlížíte Hogwarts Legacy dostane slovenský překlad
Foto: hogwartslegacy.com // HOGWARTS LEGACY

Hogwarts Legacy dostane slovenský překlad

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Výhoda hrania na počítači je samozrejme okrem ponúkaného výkonu hier taktiež aj možnosť módov. V našom prípade sa budeme baviť o pridaní slovenského jazyka do hry Hogwarts Legacy.

Slovenská verzia pre Hogwarts Legacy

Na slovenčinu sa hráči môžu tešiť už budúci týždeň. Lokalizacie.sk už majú vytvorenie slovenskej verzie vo finálnej fáze. Môžete si pozrieť video okolo prípravy tejto slovenskej verzie a taktiež prečítať priamo vyjadrenie tvorcov slovenskej verzie:

Jedná sa o ručný preklad prevažne bež použitia AI. Nadväzujeme na slovenskú terminológiu z prekladu kníh, ktorú obohacujeme novými výrazmi. Okrem textov máme lokalizované aj logo, zvažujeme prerábku aj ďalších textúr vo svete. Preklad je robený pre mužskú aj ženskú postavu so správnymi rodmi.

V slovenčine sú príbehové texty vo filmových scénach, dialógy, texty vedľajších misií a texty úloh. Teda všetko zásadné, čo potrebujete na pohodlné a zrozumiteľné hranie. Aktuálny stav prekladu dôležitých textov sa pohybuje okolo 95 %. Prvá verzia prekladu bude dostupná o pár dní.

PC hráči, plánujete skúsiť Slovenskú verziu hry? Hrali ste hru Hogwarts Legacy? Dajte nám vedieť v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář