Právě si prohlížíte Hogwarts Legacy i přes kontroverze odstartoval velkolepě, tvrdí šéf WB Games
Foto: hogwartslegacy.com // Zdroj: variety.com

Hogwarts Legacy i přes kontroverze odstartoval velkolepě, tvrdí šéf WB Games

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Šéf WB Games David Haddad v nedávném rozhovoru prohlásil, že Hogwarts Legacy si navzdory kontroverze vede velmi dobře.

Hogwarts Legacy boří rekordy

Hogwarts Legacy je akční RPG, které se odehrává ve světě Harryho Pottera, kde hráči mohou prozkoumat známou kouzelnickou školu Bradavice a její okolí. Od svého data vydání si hra připsala několik rekordů, a to i navzdory kontroverze okolo autorky J.K. Rowlingové.

Šéf vydavatelské společnosti Warner Bros. Games David Haddad v nedávném rozhovoru pro Variety prohlásil, že Hogwarts Legacy zažil opravdu silný start a společnost nyní vidí Hogwarts Legacy jako dlouhodobou franšízu. David Haddad v rozhovoru uvedl:

„Jsme velmi spokojeni se startem a vidíme světlou budoucnost pro naše další platformy…“

Portálu SteamDB uvádí, že Hogwarts Legacy v jednu chvíli hrálo 879 308 lidí. Podle nejnovějších statistik hra překonala za poměrně krátké období více než 267 milionů odehraných hodin. WB Games dále oznámilo, že hráči, vypěstovali více než 393 milionů rostlin a uvařili 242 milionů lektvarů. Hráči také porazili 1,25 miliardy temných čarodějů.

Hra se ocitla v kontroverzi kvůli problematickým výrokům autorky knih o Harry Potterovi, J.K. Rowlingové, kterou mnozí vnímají jako diskriminační vůči transgender lidem. Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že hru bojkotují i samotní vývojáři.

Hrajete Hogwarts Legacy? Jak se vám hra líbí? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář