Právě si prohlížíte Horizon Forbidden West: Na co se hráč může těšit?
Image: nma.com // Playstation

Horizon Forbidden West: Na co se hráč může těšit?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Ti z vás, kteří stále váhají nad Horizon Forbidden West (pokud jste majitelé konzole Playstation), přinášíme základní informace o hře.

Postapokalyptická akční hra Horizon Forbidden West je v prodeji od 18.2.2022.

Hra šla do prodeje až teď 18.2., i když vývojáři byla slibována na loňský rok. Kvůli velké náročnosti na vývoj to však znamenalo, že vývojáři museli pracovat přesčas a i tak se hra nestačila vydat včas, takže se datum vydání muselo oddálit na začátek letošního roku.

Hra byla vydána pro PS4 & PS5, mimo jiné i s českými titulky.

Horizon Forbidden West navazuje na Horizon Zero Dawn, což je předchozí díl. Ve hře je postupně vyjasněno mnoho nezodpovězených věcí, takže je rozhodně lepší mít předchozí díl dohraný, ale zase se nemusíte bát, pokud ho neznáte do detailu. Na začátku je ovšem shrnutí, které vám objasní vše podstatné a proto si můžou hru užít i hráči, kteří předchozí díl nehráli.

Co vše nám hra přináší?

Hlavní hrdinka Aloy na konci předchozího dílu porazila roboty a zachránila Zemi před zkázou. I tento díl se Aloy vystaví nebezpečí, když se pouhých 6 měsíců po její úspěšné bitvě s umělou inteligencí rozšíří smrtelná nákaza, která ničí Zemi.

Děj odehrává na Zemi v 31.století, a co se geografické sféry týká, tak se pohybujeme po USA. Je zahrnuto například západní pobřeží nebo zdevastované San Francisco, které připomíná spíš džungli.

S Aloy budeme lovit zvířata, ať už nám známá nebo mechanická. Můžeme vylepšovat výbavu nebo zlepšovat sebe a své dovednosti. Také je možné sbírat materiál a informace o tvorech, abychom zjistili jejich slabiny.

Horizon Forbidden West umožňuje volný pohyb ve virtuálním světě. Vývojáři se zaměřili například na šplhání a jako novinku umožňují potápění. Což znamená, že i pod vodou budeme bojovat s nepřáteli.

S hrou strávíme přibližně 30 hodin – pouze s hlavní dějovou linkou, tudíž se očekává, že to bude i více než 60 hodin.

Momentálně vychází kladné recenze a hra naplnila očekávání fanoušků. Takže jestli nad koupí přemýšlíte, určitě neváhejte a zkuste si tento postapokalyptický boj o přežití.

Napsat komentář