Právě si prohlížíte Hrajete Hogwarts Legacy? Jste transfóbní
Foto: hogwartslegacy.com // Hogwarts Legacy

Hrajete Hogwarts Legacy? Jste transfóbní

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
 • Čas na čtení:4 minuty čtení

Přestože hra Hogwarts Legacy slaví velký úspěch, někteří hráči vyjádřili své kontroverzní názory na některé aspekty hry. Co přesně vedlo k těmto názorům a co hra udělala špatně?

Hrajete Hogwarts Legacy? Tak jste prý transfóbní

Hogwarts Legacy se stal hitem tohoto roku a slaví ohromný úspěch. Tuto hru hodnotí jak hráči, tak i kritici jako výbornou, což potvrzuje i její vysoká popularita na sociálních sítích. Přesto, i tuto hru nevyšla úplně bez kontroverze. Někteří hráči bojkotují vývojáře a usilují o zákaz všech influencerů, kteří hru prezentují na internetu. Je zajímavé zjistit, co se stalo, že titul vyvolává takovou vlnu negativního ohlasu.

Hra je transfóbní

Někteří hráči, kteří jsou součástí nebo silně podporují LGBTQ + komunitu, vyjadřují svou nespokojenost se hrou Hogwarts Legacy. Důvodem je jejich neshoda s J.K. Rowlingovou, spisovatelkou a tvůrkyní světa Harryho Pottera, která je v této komunitě považována za kontroverzní osobu. Hra se odehrává v jejím světě a tato skutečnost vedla k vyjádření názoru některých kritiků, jako například Jessie Earl, že podpora této hry může být vnímána jako podpora transfóbie a nenávisti vůči LGBTQ+ komunitě.

Někteří kritici dokonce vytvořili vyhledávač, který měl pomoci identifikovat streamery, kteří podporují tento druh „nenávisti“. Tento vyhledávač byl brzy odstraněn.

J.K. Rowlingová sice konzultovala hru s vývojáři ohledně světa Harryho Pottera, ale nemá přímý vliv na hru. Je pochopitelné, že někteří lidé nemusejí souhlasit s autorovými názory a výroky, ale kritizovat něco, co s tím nemá mnoho společného, je přinejmenším neobjektivní.

Cílem her je bavit se a odpočinout si, a to jak jednotlivci, tak i ve skupině. Tyto kontroverze jen kazí herní svět a doufám, že se to v budoucnu už nebude opakovat.

Jak se díváte na tuto „kauzu“? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Tento příspěvek má 12 komentářů

 1. Petr

  OK, teď ruku na srdce, koho to jako zajímá? 😅

  1. Dejv

   Tady v česku moc lidí ne. Tady je jich opravdu naprosté minimum, že i do světového minima to má málo… 😀 Ale v zahraničí a hlavně v Anglii, Americe a dalších státech to hrotí přímo do absurdních rozměrů. A to jako fakt do absurdních. Sakra, vždyť v Americe, pokud má něco častěji označeno, že je to rasistické, či LGBT nekomfortní a ty s tím tak nějak souhlasíš, nebo jen řekneš, že v některých věcech mají pravdu můžeš na féra skončit u soudu, nebo přijít o práci.

  2. David Matoušek

   O to právě jde, většině lidí by tahle věc nevadila, ale najdou se taková individua, pro které je toto téma velice citlivé. Rozumím a chápu jejich postoj vůči Rowlingové, ale urážet lidi jenom na základě toho, že se jim hra prostě líbí je trochu moc. A jak jsem psal na konci článku: Hry jsou v první řadě zábava a odpočinek a tyto „kontroverze“ jen kazí herní svět a komunitu kolem ní.

 2. Tango

  Jak já se těším až si tu hru zahraju a to dvojnásobně 🤣🤣🤣

 3. sleepyczbear

  Ano přesně jeto jenom hra, a češtinou byto byla nelepší hra na světě

  1. David

   Český překlad by byl úžasný. Však jsme se ale dočkali překladu Kingdom Come, tak s ohledem na fanouškovskou základnu HP v Čechách, je šance docela slušná. Jen záleží na domluvě s vydavatelem.

 4. Ver

  Osobně mě hodně štve to, že jakožto bisexuál jsem mnohými považována za stejnou chamraď jako ti extremisté z LGBT+ a myslím, že by se mělo více lesbiček, gayů a bisexuálů otevřeně postavit proti této skupině, se kterou věřím, že většina z nás nechce být spojována, protože jsme normální lidi a tahle nenávistná sexistická individua jsou nám odporná….

 5. Vojta

  Co je to za blbost? Ve hře si můžu vytvořit trans postavu 😀

 6. Honza

  Lidé by se mohli vzpamatovat a neprojektovat své koníčky, politiku či životní postoje do virtuálního světa – HRY. Je to hra, která vás má bavit, vtáhnout nás do svého světa a pohltit nás.
  Stejně jako všechny hry. A hlavně nás má za úkol bavit.
  Absolutně mě nezajímá názory ABCDQ+ skupin atd. Jde mi o to, a y hra bavila mě.
  A to je to, o co jde především.

 7. Eliška Julie Formánek Vacková

  Dneska už nemůže být vytvořena žádná počítačová hra, desková hra, kniha, virtuální svět a jiné příběhy aniž by se jisté skupiny/komunity/hnutí nevyjádřily, že tyto produkty nejdou ruku v ruce s jejich přesvědčením/zájmem. Těmto skupinám posílám vzkaz: „Tak si vytvořte něco“svého“ a nerýpejte do věcí, které nejsou podle Vás. Pak ale nečekejte, že po těchto vystoupeních nebude někdo rýpat do těch vašich.“

 8. Nafrei

  Mně přijde vtipný, že v tý hře si člověk může vytvořit postavu i s mužským vzhledem a „ženskými“ účesy nebo hlasem, dokonce tam je pár postav nejspíš transsexuálních (podle vzhledu a hlasu), ale jen proto, že tvůrce toho universa je transfobní, tak budou bojkotovat hru, kterou udělal někdo úplně jiný. To je dost na palici.

  Na druhou stranu přestaňte to svádět na celý skupiny těch lidí, tady mluvíme opět o pár hlasitých jedincích, kteří dělají bordel. Rozhodně to není většina, a to ani v Americe.

  1. Káťa

   Rowlingová neni transfobní, jen řekla, že lidé, kteří mají menstruaci, tak jsou ženy. Na tom nevidím nic špatného, jelikož na této planetě mají menstruaci pouze samice savců, to je z biologického hlediska fakt a je úplně jedno, zda se daná osoba cítí psychicky jako například strom. Spíše si myslím, že se toho chytli pouze chytráci, kteří z ní chtějí vytáhnout soudně nějakou tu kačku. Říct to obyčejný, chudý člověk, tak to nikoho nezajímá.

Napsat komentář