Právě si prohlížíte Naše dojmy z hraní Overwatch 2 (PS5)
Foto: blizzard.com // Overwatch 2

Naše dojmy z hraní Overwatch 2 (PS5)

Som jedným z ľudí, ktorí čakali na vydanie Overwatch 2ky. Nie z dôvodu, že som fanúšik, ale trochu som v podvedomí vedel, že začiatok nebude úplne ideálny. Mal som bohužiaľ pravdu.

Blizzard servery na Overwatch a stálo za to čakať na 2ku?

Jedným z prvých vecí, ktorú zažili bohužiaľ takmer všetci hráči bolo čakanie na pripojenie sa do samotnej hry. Developeri pravdepodobne nečakali taký nával ľudí a to sa prejavilo na kvalite pripojenie v prvé dva dni. Človek čakal približne 1087 dní na 2ku aby potom následne čakal v poradí niekde pri čísle 40 000 aby mu to potom v prvej 100ke hodilo chybu serveru. Prišiel som si vtedy úprimne ako pri začiatku Ubisoft hry For Honor v roku 2017. Blizzard obviňuje hlavne hackerov za chyby serverov, ale podľa mňa išlo hlavne o ich nepripravenosť. Stačila jedna odstávka a už zrazu všetko funguje teda minimálne pre mňa a ľudí s ktorými som hral.

Potom prišli ďalšie nemilé prekvapenie. Niektorým ľuďom aj po prepojení účtom neodomklo postavy z jednotky pretože ich hra brala, ako nováčikov. Respektíve nemali kozmetické doplnky, ktoré získali v jednotke. Mne sa našťastie osobne len trochu znížili štatistiky napríklad doba hrania postáv alebo pomer víťazstiev a prehier, ale to nie ej nič vážne oproti problém u ostatných.

Hra je našťastie a bohužial free to play. Prečo bohužiaľ? No napríklad ak by ste si chceli odomknúť všetky kozmetické skiny na novú postavu Kiriko normálnym hraním, tak byste na to potrebovali približne 5 rokov. Môžete si samozrejme henú menu kúpiť za reálne peniaze. No a tu sa dostávame k problému free to play hry, kde je v podstate všetko okrem základnej hry spoplatnené. Môžete hrať samozrejme hru bez toho, aby ste si niečo kúpili, ale na druhej strane ak chcete všetko nové odomknúť tak Vám prajem pevné nervy alebo pevný bankový účet.

Samotný gameplay je poľa môjho názoru horší, ako v jednotke y jedného dôvodu a tým je 5 vs 5. V pôvodnej verzii s dvomi tankami sa hráči držali viac pri sebe. Pre mňa, ako prevažne support hráča bolo jednoduchšie sa starať o liečenie hráčov, ale teraz je to skôr one man army a nie teamová hra. Osobne si nemyslím, že hra potrebovala odstrániť jedného hráča a mala ostať vo svojej unikátnej 6 vs 6 podobe. Nový mód push aj vďaka tejto zmene pôsobí zatiaľ chaoticky plus hráči ešte poriadne nevedia, ako sa mód ma hrať.

Nové postavy sú celkom v pohode. Za mňa je asi najlepšia Kiriko pretože je support a dokáže dávať aj dobré rany ak sa človek trafí samozrejme. Sojourn mi príde ako Soldier 76 z alternatívneho vesmíru, čo nie je zlý nápad len mi príde, že developeri už strácajú nápady pri vymýšľaní nových dps postáv. Junker Queen je super. Pôvodne som predpokladal, že bude neuveriteľne silná, ale je pomerne vybalancovaná hlavne životom, ktorý má.

Overwatch 2 samozrejme nie je stále kompletný, pretože chýba príbehový mód, ktorý by mal prísť niekedy v priebehu buducého roka. Hráči ešte stále čakajú na cross progres, pretože stále nefunguje ako má. Hrá vyšla 4. října, ale bude potrebovať ešte niekoľko týždňov možno mesiacov aby fixla všetky problémy spojené s prenesením účtov a problémy so servermi. Teraz mi momentálne stačilo. K hre sa vrátim o niekoľko mesiacov a dúfam, že budem milo prekvapený s kvalitou hry v porovnaní s dneškom.

Aká je Vaša skúsenosť s Overwatch 2?

Napsat komentář