Právě si prohlížíte Hru Viewfinder byste neměli minout
Foto: www.sos.games // Viewfinder

Hru Viewfinder byste neměli minout

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Viewfinder je novým titulem od malého studia Sad Owl, který posouvá koncept logické hry na zcela novou úroveň. Co však tuto hru dělá tak zajímavou?

Viewfinder je titul, který byste neměli minout

Puzzle hry nejsou příliš oblíbeným žánrem na herní scéně, protože ne všichni hráči mají silné nervy na řešení spletitých hádanek a úkolů. Nicméně, občas se objeví titul, který tyto hádanky přenese na zcela novou úroveň. Mezi takové tituly patří chystaná hra Viewfinder od malého skotského studia Sad Owl Studios, které je součástí společnosti Thunderful Games. Ale co dělá titul tak zajímavým?

Práce s perspektivou

Viewfinder je v podstatě jednoduchou first-person puzzle adventurou, kde je třeba používat netradiční přístupy a přemýšlet mimo zaběhnuté stereotypy. Hra velmi vyniká díky tomu, jak zcela novým způsobem pracuje s úhly a perspektivou našeho zorného pole. Naše jediné nástroje jsou polaroid, fotopapíry, různá plátna a obrázky, které jsou umístěny v okolí. Pomocí nich rozluštíme nejen spletité hádanky, ale také skrytý příběh, který se ukrývá za nimi. Během naší cesty budeme provázet zvláštní malovaná kočka.

Grafický design hry je další aspekt, který vyniká. I když základem jsou klasické 3D animace, vývojáři neváhají využít černobílý filtr nebo silně rozpixelovat obraz. Díky těmto netradičním přístupům není vizuální stránka hry jednotvárná a hráč se nemusí obávat, že se rychle omrzí.

Podobný titul

Viewfinder není prvním titulem, který pracuje s perspektivou. Možná se někteří hráči budou vybavovat Superliminal, kde práce s perspektivou byla klíčová a občas jsme museli přemýšlet „mimo naši krabici“, což hře dávalo zajímavý nádech. I když není jisté, zda se skotští vývojáři z Sad Owl Studios inspirovali tímto titulem, nádech jejich hry se mu podobá.

Přesné datum vydání zatím není známo, ale očekává se, že se dočkáme už letos. Jsme velmi zvědaví, jak se tento koncept uchytí, protože zatím to vypadá opravdu nádherně. Viwfinder bude k dispozici na PC a konzoli PlayStation 5.

Jak se vám líbí Viewfinder? Hráli jste někdy podobné hry jako Superliminal? Napište nám to do komentářů pod článkem nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář