Právě si prohlížíte It’s a Wrap! nás posadí do režisérského křesla
Foto: itsawrap-thegame.com // It's a Wrap!

It’s a Wrap! nás posadí do režisérského křesla

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Přemýšleli jste někdy, jak asi vypadá práce takového filmového režiséra? Co všechno se řeší a co zaručí perfektní jeho perfektní snímek? To nám ukáže hra It’s a Wrap!

Ve hře It’s a Wrap! se stáváme režisérem

Tvorba filmů je komplexní umění a někdy je to složitá cesta k dokonalosti. Od vytvoření scénáře, přes pečlivý výběr kamery a osvětlení až po výběr ideálního kostýmu pro postavy – je zde nespočet rozhodnutí, která musí jednotliví členové štábu učinit. V srdci tohoto chaosu stojí režisér, který má na starosti směrování celého týmu a dosažení výsledného obrazu, který má v hlavě. A právě tahle náročná role režiséra je v centru pozornosti indie hry s názvem „It’s a Wrap!“ od francouzského Chanko Studios.

Příběhové zasazení

Hra nás zavádí do 80. let 20. století v Hollywoodu, kde právě probíhá natáčení nového filmu. Hlavní hvězdou tohoto filmu je akční hvězda (o které jste nikdy neslyšeli) Johnny Rush a vy jste právě režisérem, jeho hvězdných filmů. Johnny je tak trochu klasická hollywoodská hvězda a není s ním moc lehké pracovat. Proto se ve hře podíváme na různé filmové úseky Johnnyho filmů a budete mu vytvářet různé scény.

Gameplay It’s a Wrap!

It’s a Wrap představuje v jádru logickou plošinovku s rozděleným herním stylem. V první fázi si nastavíte filmovou scénu, kde máte možnost dění částečně měnit. Tato část vypadá jako zjednodušený editor videa. Projíždíte časovou osou, upravujete časování objektů a sledujete celkový průběh scény. V druhé fázi se přesunete do jednoduché 2D skákačky a odskáčete si scénu dle předem nastaveného scénáře.

Vizuální stránka a demo

Hra se může pochlubit jednoduchým kresleným designem s výraznými barvami a nekomplikovanými animacemi. Cutscény se skládají z několika obrázků, řazených v rychlém sledu. Hra bohužel nenabízí dabing, takže dialogy probíhají skrze komiksové bubliny.


Chcete-li si hru zakoupit, najdete ji na Steamu za 17,49 EUR. Cena je přijatelná a co se týče grafických nároků, hra není příliš náročná, takže ji mohou hrát i ti s méně výkonnými počítači. A pokud nejste jisti, zda vám hra bude vyhovovat, je k dispozici desetiminutové demo.

Zaujala vás hra It’s a Wrap!? Znáte nějakou hru s podobným nádechem? Napište nám to do komentářové sekce pod článkem nebo se připojte na náš komunitní Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další nálož novinek ze světa videoher?

Napsat komentář