Právě si prohlížíte Jak si vede v recenzích Final Fantasy XVI a kterým problémům čelí?
Foto: na.finalfantasyxvi.com // FINAL FANTASY XVI

Jak si vede v recenzích Final Fantasy XVI a kterým problémům čelí?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

I když si nově vydané Final Fantasy XVI vede dobře v hráčských a kritických hodnoceních, tak se nevyhnulo některým problémům.

Problémy Final Fantasy XVI

Nový díl z nekonečné japonské série Final Fantasy, označený číslovkou XVI, vyšel nedávno a recenze ukazují, že si vede velmi dobře. To naznačují vesměs pozitivní reakce jak ze strany hráčů, tak i kritiků. Bohužel, tento konkrétní díl od studia Square Enix není bezproblémový. Co však trápí takovou dobrou hru?

Review Bombing

I přesto, že většina hráčů a kritiků ve svých recenzích hru chválí a uděluje jí vysoká hodnocení (na Metacritic dostává verze PS5 88 %), ne všichni sdílejí toto nadšení. Někteří fanoušci mají velký problém s její exkluzivitou na PlayStationu po dobu šesti měsíců a rozhodli se hru silně bojkotovat. Za tímto účelem začali systematicky ničit reputaci hry prostřednictvím masivního šíření negativních recenzí, což se označuje jako „review bombing“. Proč se však takto rozhodli jednat? Důvodem je skutečnost, že předchozí dva díly byly dostupné i na jiných herních platformách, a proto tato exkluzivita vyvolává jejich nespokojenost. Již dříve se společnost Square Enix rozhodla podobně s prvním dílem remaku hry Final Fantasy VII.

Přehřívání konzole

Druhým závažným problémem, který vyvolává obavy u některých lidí, zatímco jiní se mu jen smějí, je problém s přehříváním konzolí PlayStation 5 při hraní Final Fantasy XVI. V posledních dnech se na internetu objevila videa, která zachycují tento jev. Konkrétně se to stalo během finálního souboje s bossem, který obsahuje množství speciálních efektů a vyžaduje maximální výkon konzole. To vede k přetížení chladicího systému, který nedokáže efektivně udržet teplotu. Naštěstí nebyly zaznamenány žádné vážné zranění ani zničené konzole.

Je však otázkou, kde leží zodpovědnost za tuto situaci. Může to být v důsledku nedostatečného testování hry ze strany Square Enix, které nezahrnulo dostatečné ověření této části hry

Jak se vám líbí Final Fantasy XVI? Zaregistrovali jste nějaký z výše zmíněných problémů? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář