Právě si prohlížíte Jak šílené bude nové Saints Row?
Officiální art hry zdroj: https://saintsrow.com/

Jak šílené bude nové Saints Row?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

Série GTA je dnes známá každému hráči a není divu, že se tento fenomén snaží napodobit stovky studií. Volition studio bylo jedním z nich a v roce 2006 vydali první titul v sérii, které se později přezdívalo: „GTA na drogách“

Jak šílené bude nové Saints Row?

Ano tato šílená akční open-world akce se dočká svého rebootu už letos v srpnu. Vývojáři nám slibují větší a šílenější akci než jsem zažily v předchozích dílech (a to že byly šílený dost). Pojďme se podívat, co zatím o této hře víme.

Příběh a zasazení

Příběh se odehrává v jihozápadním městě Santo Ileso, kde vy a vaši Svatí (tak se jmenuje gang), se pokusíte ovládnout celé město. Není to nic nového oproti ostatním dílům série, takže veteráni mají jasno. Mezi nejpřednější Svaté budou patřit postavy Neenaha, Eli and Kevina o kterých toho moc nevíme.

Nepřátelé

V Santo Ileso, ale nejste jediný, kdo se snaží dostat město pod palcem. Jsou tu i jiné gangy, které chtějí to samé, co vy (jako jsou Los Panteros a The Idols). Pak tu je ale samotná armáda (Marshall), která vám chce zatrhnout toto převzetí města.

Co vše se dá upravit?

Vývojáři se chvástají hlavně tím, co vše si můžete si hře upravit. A my se postupně podíváme na jednotlivé aspekty.

Vy a vaši Svatí

Jako první jste tu vy a váš gang, u kterého si může nastavit vzhled podle vašeho vkusu. U gangu se samozřejmě jedná pouze o oblečení, ale u vaší postavy je to mnohem detailnější. Kvůli tomu také vývojáři vydali malé demo s názvem Saints Row Boss Factory a musíme říct, že ta úroveň je až šílená. Ve většině případů se nejedná o úplné novinky, ale to do jaké hloubky jdou je docela neuvěřitelné. Navíc je toto demo zdarma, takže můžete dát prostor své fantazii.

Naše vytvořená postava z Boss Faktory

Vozový park

Pak tu máme samotná vozidla, u které jsou možnosti úpravy podobné, jako u předchozích dílů série. Na výběr ji bude pře 80 a bude se jednat jak o auto, motorky, či letadla a helikoptéry. Budou to jak obyčejné běžná vozidla, tak i šílené futuristické kousky. Zároveň ale bude mít možnost poletovat městem ve wingsuitu, což nová mechanika tohoto rebootu, oproti padáku nebo superschopnostem v předchozích dílech. Nejbizardnější je ale možnost přistávání o lidi (což je u této hry zcela normální).

Zbraně

Další nemalou novinkou jsou zbraně a to jak chladné či palné.  Co se týče chladných zbraní, tak tu mám zástupce jak od tupých a sečných zbraní, tak i ty největší bizárdnosti. Co se týče palných zbraní tak tu máme vše od základních pistolí, po raketomety a granátomety, či jiné další šílené kousky. Všem těmto zbraním můžete zvýšit poškození, tak je nabarvit na podle svého vkusu. Ale nově můžete využívat své prostředí jako svou zbraň, což je za nás dobrá zpráva.

Základna

Poslední věcí je vaše základna. V předchozích dílech sice tato možnost byla, ale vždy to bylo přednastavené. Tentokrát to bude od dost detailnější (ať už se jedná o garáže, či vaši zbrojnici).

Závěrem

Nové Saints Row sice nepřenáší zase tolik novinek od předchozích dílů, ale to není úplně na škodu. Veteráni série budou vědět na čem stojí a nováčci budou mít čerstvý zážitek z této hry. Hra vychází na PC (Epic), PS4, PS5, Xbox Series X/S a Xbox One už 23. srpna tohoto roku.

Napsat komentář