Právě si prohlížíte Jak se změní souboje v Tekken 8?
Foto: en.bandainamcoent.eu // Tekken 8

Jak se změní souboje v Tekken 8?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

I když Tekken 8 vyjde až příští rok, vývojáři z Bandai Namco nám ukazují stále nové záběry. A v nedávném vysílání ukázali změny týkající se gameplaye.

Jaké budou souboje v Tekken 8?

Vývojáři z Bandai Namco se opravdu snaží, aby následující díl Tekkenu nabídl hráčům to, po čem nejvíce touží. Proto před pár týdny vydali na svém oficiálním Youtube kanále vydali půlhodinovém video, kde představily změny týkající se gameplaye.

Změny Rage systému

Od šestého dílu je ve hře aplikovaný tzv. „Rage systém„, který dal možnost hráčům otočit prohraný zápas ve svůj prospěch. Tento systém se vždy aktivoval, pokud hráčské nebo nepřátelské postavě klesly životy na pětinu. V šestém dílu šlo pouze o zvýšení poškození proti protivníkovi, ale v sedmém se systém rozšířil o Rage art (ultimátní útok) a o Rage drive (ultimátní kombo). V osmém díle udělali vývojáři jednu zásadní změnu a tím bylo odstranění Rage drivu. Důvodem je, že většina hráčů tento systém moc nepochopila a nenabízela zásadní využití v souboji. Tuto mechaniku by měl nahradit nový Heat systém.

Recovery systém

Recovery systém asi zná většina hráčů Tekken série. Jedná se o možnost vrátit si část ztracených životů díky okamžitému protiútoku. Tato část je zobrazena v healt baru pomocí bílé linky a bude se doplňovat i přes to, že se hráč bude trefovat do obrany soupeře.

Heat Systém Tekken 8

Jak už již bylo zmíněno, tak velkou novinkou pro nový Tekken bude tzv. „Heat system„. V úvodu se jedná o možnost, jak rychleji a agresivněji zaútočit na soupeře v krátkém čase. Standartně tento mód nazývá Heat state a trvá deset sekund, ale jde prodloužit pomocí útočení na soupeře. Ten je znázorněný malým modrým barem pod životy a jde aktivovat pouze 2 způsoby. První je tzv. Heat Burst, který se aktivuje pomocí stisknutí jednoho tlačítka a druhý je tzv. Heat Engager, který se aktivuje díky jednomu z 5 specifických úderů pro každou postavu. Ale pozor, Heat state jde použít pouze jednou za kolo, takže hráči musí taktizovat a přemýšlet, kdy je nejlepší ho aktivovat.

Pokud hráč aktivuje tento systém, má silnější útoky, které jsou schopny poškodit soupeře i přes obranu. Během tohoto módu jsou k dispozici 2 speciální pohyby. Prvním z nich je tzv. Heat Smash, který okamžitě spotřebuje veškerou energii na jeden silný úder. Druhým je tzv. Heat Dash, který umožňuje hráči rychle se dostat ke svému protivníkovi a lze jej použít maximálně 2krát. Ikonky řetězů vedle stavového baru heat state nám ukazují, zda jsou tyto pohyby k dispozici. Tento stavový bar může být nabit až do 2 nabití, přičemž počet nabíjení ovlivní způsob aktivace. Použití Heat Burst dává pouze jedno nabití, zatímco Heat Engager nabíjí bar plně na 2 nabití.

Ovládání

Vývojáři nám nakonec ukázali dva nové způsoby, jak hrát Tekken 8. První způsob je klasický arkádový styl, kde má hráč plnou kontrolu nad svým charakterem a nikdo mu nepomáhá. Druhý způsob je speciální režim, který je vhodný zejména pro začátečníky v sérii. V tomto módu si hráč může nastavit jednoduché kombinace, které lze aktivovat pomocí jednoho tlačítka.

Tekken 8 by měl dorazit příští rok na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Přesné datum vydání není známé, ale je celkem pravděpodobné, že hra vyjde kolem oslav 30. výročí této série.

Co říkáte na změny v novém Tekkenu? Těšíte se na pokračování? Dejte nám to vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Napsat komentář