Právě si prohlížíte Hráli jsme demo Octopath Traveler II. Co na hru říkáme?
Foto: octopathtraveler2.square-enix-games.com

Hráli jsme demo Octopath Traveler II. Co na hru říkáme?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Octopath Traveler je pixel-artové JRPG od studia Square Enix, které za pár dní dostane své druhé pokračování, ale již dnes si hru můžeme vyzkoušet.

Jaké je demo Octopath Traveler II?

Square Enix je zkušené japonské vývojářské studio, které má za sebou mnoho úspěšných značek, mezi něž patří například dlouholetá série Final Fantasy, silně emocionální adventury Life is Strange a nedávná hra Forspoken. Toto studio brzy vydá druhé pokračování své nové série Octopath Traveler, která zaujala svým netradičním stylem.

Co je Octopath Traveler?

Hra Octopath Traveler je klasickým zástupcem žánru JRPG a vyniká minimalistickou pixel-artovou grafikou, která kombinuje 3D prostředí s 2D postavami. Hráči mají k dispozici osm hratelných postav, z nichž každá má odlišné motivace a ambice. Rozdíly mezi postavami se projevují také v soubojovém systému, kde každý z nich používá jiné zbraně a má různé dovednosti. Souboje jsou založeny na principu prorážení slabých míst nepřátel, kdy každý z nich má maximálně čtyři slabiny. Pokud jsou tyto slabiny prolomeny, nepřítel se omráčí a utrpí větší poškození.

Postavy disponují sadou dvou zbraní a mohou v jednom tahu zaútočit až čtyřikrát na jednoho nepřítele pomocí základního útoku, nebo si zvýšit sílu svého kouzla. K použití kouzel však potřebují body soustředění, které se generují každé nové kolo. Souboje v Octopath Traveler jsou tak o strategickém plánování a taktice, což přispívá k hloubce a náročnosti hry.

Demo druhého dílu

A jak je na tom pokračování? Vývojáři nám před pár dny uvolnili demo verzi na všech platformách, na kterých hra vyjde. To se sice dá hrát pouhé 3 hodiny, ale dosti dobře ukazuje, celkový soubojový systém a grafický vizuál.

Soubojový systém zůstal v podstatě nezměněn, s výjimkou nové funkce prioritizace cílů, která umožňuje hráčům zaměřit primárně plošná kouzla na jeden konkrétní cíl a způsobit mu větší poškození, které se může až čtyřnásobně zvýšit.

Grafická stránka se sice drží původního konceptu, ale 3D modely a prostředí jsou značně uhlazené a více barevné. Vývojáři, si také v cutscénách vyhráli s kamerou, kdy zdánlivě 2D prostředí vám dá pocit, že tomu tak není. Hra si také více hraje se světlem a perspektivou, které dobře buduje atmosféru.

Velkou pochvalou si zaslouží ale zvuková stránka hry, obzvláště dialogy, které jsou obzvláště dobře propracované. Soundtrack samozřejmě také není k zahození, jelikož nabízí krásnou orchestrální hudbu, která se mění dle prostředí. Demoverze má jednu menší vadu a tím je počet soubojů, do kterých vás hra pošle, jelikož se objevují každou minutu, co se postava pohybuje na mapě.

Datum vydání

Octopath Traveler II vyjde 24. února na PC a konzolích Nintendo Switch, PlayStation 5 a také PlayStation 4. Cena na PC byla stanovena na 59,99 Euro (zhruba 1425 Kč) a na konzolích za cenu 1549 .

Vyzkoušeli jste si Octopath Traveler II? A co na něj říkáte? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář