Právě si prohlížíte Jaké je Multiversus od Warnerbros?
Foto: multiversus.com // WB

Jaké je Multiversus od Warnerbros?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Warnerbros patří společně s Marvelem k největším komiksovým tvůrcům. Z jejich světa už nám vyšlo dosti her, které mají vysoká hodnocení a mnoho dalších nás také čeká. A po vzoru Nickelodeonu si i tato společnost rozhodla udělat vlastní bojovku Multiversus.

Jaké je Multiversus od Warnerbros?

Přesně jako Nickelodeon se svým Nickelodeon all stars brawl se i společnost Warnerbros pokouší udělat bojovku mezi svými oblíbenými vesmíry. Hra nese název Multiversus a jedná o bojovou 2D mlátičku ve stylu Smash Bros od Nintenda nebo Brawlhala od Ubisoftu. Ale vás asi zajímá jak se tato hra hraje?

Gameplay a ovládání Multiversus

Samotný soubojový systém se skládá ze 3 věcí: základní útok, speciální útoky a krytí, které jsou pro každou unikátní. Tyto schopnosti se dají kombinovat v úžasné komba, která vám pomůžou dostat protivníka pryč z z mapy. Důležité je hlavně nasměrování daných útoků, jelikož ne všechny vyhodí vašeho nepřítele z mapy. Všechny tyto schopnosti jsou ukázané v krásně jednoduchých tutoriálových ukázkách (kromě jednoho, který je docela zabugovaný) aby jste se s těmito komby seznámily.

Pak tu jsou samotní hrdinové, které si postupně vylepšujete během hraní a tím jim odemykáte různé perky a tím si děláte postupně silnější. Jenomže ani tento systém není nějak zvlášť propracovaný, jelikož zde máte pouze 3 obyčejné a pak jeden speciální, což je strašně málo. A za koho můžete hrát? Máte tu postavy ze samotného DC (Batman, Superman, Wonder Women), Shagyho a Velmu ze Scooby Doo, Bugse Bunnyho a mnohé další známé postavy ze světa Warnerbros.

Co se týče ovládaní, tak je velmi prosté a jednoduché na pochopení. Pohybuje se ve všech směrech pomocí WASD, mezerníkem skáčete a pomocí tlačítek J a K útočíte a pomocí L se bráníte (na ovladačích je to jednodušší). Nic nového oproti ostatním žánrům hry. Při hraní je ale největší problém připojení na samotné servery, které při slabších internetových připojeních se hra šíleně sekají.

Herní módy

A co herní módy? Máme tu základní zápasy jeden na jednoho, dva proti dvoum a pak Free for All, kde se utkají 4 hráči proti sobě, což zase není moc originální. Hrát tyto módy můžete jak proti hráčům, tak proti botům. Ano hra sice při finálním vydání přidá hodnocené zápasy, ale to je na hru tohoto žánru šíleně málo a neuškodilo by, kdyby vývojáři přidali pár zajímavých herních módu, hru by to trošku oživilo.

Závěr

Na závěr bych jen dodal, že Multiversus není špatnou hrou. Ve výsledku se ale jedná jen další pokus o Smash bros titul, který nijak neosloví. Sice hra Free to play, ale to ji nemusí zajisti vyložený úspěch. Jedná se o průměrnou mlátičkou, kterou si zahrajete cca půl hodinky denně a pak vás omrzí.

Napsat komentář