Právě si prohlížíte Kompletní přehled oznámených postav v Tekken 8
Foto: bandainamcoent.com // Tekken 8

Kompletní přehled oznámených postav v Tekken 8

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

I přestože vydání hry Tekken 8 je plánováno až na příští rok, vývojáři z Bandai Namco systematicky odhalují nové informace, především ohledně hratelných postav.

Jaké postavy jsou zatím oznámené pro Tekken 8?

Série arkádových bojových her Tekken oslaví příští rok své 30. narozeniny a dle odhadů společnosti Bandai Namco má být vydán již 10. díl série s názvem Tekken 8, který slouží jako oslava tohoto významného jubilea. Co však překvapuje, je, že podle zatím uveřejněných informací by se mělo jednat o finální kapitolu celé série. Postupně však společnost odhaluje, jaké postavy se v této očekávané hře objeví, a my se na ně teď podíváme.

Oznámené postavy

Do hry bylo zatím oznámeno celkem 14 hratelných postav, které pocházejí z různých dílů série. V tomto článku je budeme rozdělovat do generací podle toho, v kterém díle se poprvé objevily. Podívejme se na ně postupně:

1. a 2. generace

Série Tekken započala svou cestu v roce 1994 na herních automatech a o rok později se objevila na první konzoli PlayStation. Z této počáteční generace se do připravovaného dílu Tekken 8 dostaly ikonické postavy, jako je Kazuya Mishima, Paul Phoenix, Marshall Law, Jack a Nina Williams. Druhá generace, která spatřila světlo světa v roce 1995, přináší návrat důležité postavy z hlediska příběhu, a to Jun Kazama, která je matkou jedné ze zásadních postav z třetí generace.

3. generace

V roce 1997 vyšel třetí díl série, který znamenal vrcholný bod pro Tekken a plně rozvinul příběh, který se bude naplnit v nadcházejících dílech. Z tohoto dílu se dochovaly postavy jako Ling Xiaoyu, King (z druhé generace), Hwoarang a Jin Kazama, který je synem Jun a Kazuyi z předchozích dílů.

4 – 5. generace

Zatím se bohužel žádná postava z čtvrtého dílu z roku 2001 nedostala do připravovaného pokračování. Zaměřme se tedy na pátý díl z roku 2005, který je stále nejpopulárnějším dílem celé série. Z tohoto dílu se vynořily dvě významné rivalky – Asuka Kazama a Emilie De Rochefort, která je mezi hráči široce známá pod přezdívkou Lili.

6. generace

V roce 2007 byl vydán šestý díl série, který nebyl příliš dobře přijat hráčskou komunitou a dodnes je považován za nejhorší díl série. Z tohoto dílu se do nadcházejícího pokračování prosadil pouze voják Lars Alexandersson, který sehrál významnou roli v příběhu

7. generace

Reputaci série zachránil až 7. díl, který vyšel v roce 2015 na arkádových automatech a 2017 na ostatních platformách. Z této hry se do pokračování dostala postava Leroy Smith, která sice byla do dílu přidaná jako DLC, ale svou popularitu si získala díky seriálu Tekken: Bloodline.

Co přijde dál?

Zůstává tedy nezodpovězenou otázkou, které další postavy se objeví v nadcházejícím pokračování. Hráči mají jistotu, že do hry určitě pronikne postava Yoshimitsu, která byla přítomna ve všech předchozích dílech série. Nicméně ostatní postavy zůstávají zatím obklopeny záhadou. Mezi přáními hráčů je například přítomnost boxera Steva Foxe nebo Lee Chaolana. Avšak co se týče konkrétních postav, které studio plánuje do pokračování začlenit, zůstává to pouze v oblasti spekulací.

Která postava ze série Tekken je vaše nejoblíbenější? Jakou postavu dále přidají do pokračování? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář