Právě si prohlížíte Jaký je nový Prince of Persia? Vývojáři vás zvou na demo před oficiálním datem vydání
Foto: ubisoft.com // Prince of Persia: The Lost Crown

Jaký je nový Prince of Persia? Vývojáři vás zvou na demo před oficiálním datem vydání

Nový Prince of Persia: The Lost Crown je tu a vývojáři z Ubisoftu dávají ochutnat krátké demo. Co o hře víme a jaké si odnáší hodnocení?

Jaký je nový Prince of Persia?

I když se tato hra odlišuje od předchozích děl společnosti Ubisoft, je patrné, že byla inspirována původním dílem z roku 1989. Ubisoft vydal krátkou demoverzi hry na všech platformách, která odhalila významnou část hry a poskytuje představu o tom, co od ní můžeme očekávat, než si samotnou hru zakoupíte.

Příběh hry

Ve hře Prince z Persie: The Lost Crown se hráči ujmou role Sargona, člena elitní skupiny válečníků zvané Immortals. Úkolem je zachránit prince Ghassana, uneseného na tajemnou horu Qaf, odkud se bez královské krve nevrátí nikdo živý. Hra nabídne množství nástrah, tajemství a nepřátel, které musí Sargon překonat, aby splnil svůj posvátný úkol.

Soubojový systém a výbava

Jak již víme delší dobu, nový Prince of Persia je ve své podstatě akční 2.5D plošinovkou. Přestože se hra na první pohled jeví jako jednoduchá plošinovka, skrývá ve svém nitru množství skrytých mechanik. Nejvýrazněji se projevují v bojovém systému, kde se odehrávají souboje jak na blízko, tak na dálku, přičemž každý styl má své unikátní kouzlo. V blízkých soubojích využívá Sargon dva jednoruční meče, s nimiž útočí do všech směrů a provádí různorodé kombinace úderů. Díky nim dokáže také vyvést nepřátele do vzduchu a znemožnit jim přímý útok. V obraně je Sargon rovněž zdatný, umí odrazit některé útoky nebo se jim vyhnout obratným podklouznutím pod nepřítelem. K tomu přidává i menší magické schopnosti, které mu v boji poskytují významnou výhodu. Pro boj na dálku pak má Sargon k dispozici svůj věrný luk s omezeným počtem šípů a chakram, jež nepřátele dočasně paralyzuje.

Bojové schopnosti Sargona jsou navíc výrazně ovlivněny jeho výbavou a různými perky. Svoji výbavu může vylepšovat u bohyně Kahevy pomocí časových krystalů, získaných z poražených nepřátel, truhel nebo rozbíjením větších krystalů. Co se týče perků, ty jsou znázorněny talismany připevněnými na jeho přívěšku. Vzhledem k omezenému místu na přívěšku si musí Sargon vybírat pouze ty nejdůležitější, přičemž jejich sílu lze rovněž vylepšit u Kahevy.

Pohyb a prostředí

Ani pohybový systém hry není v žádném případě k zanedbání. Sargon, stejně jako původní Prince, je schopen vykonávat impozantní skoky na vysoká místa, odrazit se od zdí, šplhat po nich nebo se po nich sklouznout dolů. Jeho agilní pohyb mu navíc umožňuje dosáhnout na vzdálenější lokace, což rozšiřuje možnosti průzkumu prostředí.

Hra však nejjasněji vyniká svým rozmanitým a detailně zpracovaným prostředím v každé oblasti. Autoři hry se zde předvedli, přičemž každá oblast nabízí unikátní mechaniky, pasti a nepřátele, proti kterým se Sargon postaví. Hra navíc nechává hráče, aby se v oblastech volně pohybovali, což umožňuje důkladný průzkum a odhalení skrytých míst s nečekanými odměnami. To vše činí z této hry skvělý příklad toho, jak by měla vypadat kvalitní plošinovka. Klobouk dolů Ubisofte.

Datum vydání a pozitivní ohlasy na Prince of Persia

I když vydání Prince of Persia: The Lost Crown je naplánováno na 18. ledna, první recenze od novinářů již hru nadšeně oceňují a přisuzují jí vysoká hodnocení. Demoverze nás bavila. Majitelé Deluxe edice nebo předplatitelé Ubisoft+ Premium mohou již nyní hrát v rámci předběžného přístupu.

Co říkáte na nového Prince of Persia? Vyzkoušeli jste si demo verzi jako my? A co na ni říkáte? Napište nám to do komentářů pod článkem a nezapomeňte se podívat na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář