Právě si prohlížíte Jaký je Warhammer 40K: Boltgun?
Foto: playstation.com // Warhammer 40,000: Boltgun

Jaký je Warhammer 40K: Boltgun?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Warhammer 40K: Boltgun je retro FPS střílečka zasazená do sci-fi světa slavného Warhammeru 40K, kde o zábavu není nikdy nouze. A jak se hra povedla?

Jaký je Warhammer 40K: Boltgun?

Fanoušci sci-fi části světa Warhammeru mají poslední dobou na herní scéně velké „pré„, jelikož postupně vychází jedna zajímavá hra za druhou. Minulý rok v listopadu dostali fanoušci poměrnhě povedenou kooperační first person akci s podtitulem Darktide. Ta nabídla velice temnou a hutnou atmosféru s dobrým gameplayem a hratelností, kterou si dokázal užít i neznalci série. Ovšem před pár dny vydal vydavatel Focus Entertainment společně s britským studiem Auroch Digital retro FPS střílečku s názvem Warhammer 40K: Boltgun.

Příběh

Příběhově je Boltgun zasazen mezi pátou edici deskové hry, obecně považovanou fanoušky za jednu z nejlepších. Ocitáte se v roli člena elitní jednotky Ultramarines, poslané na misi vyčistit planetu od hereze. Když vaše přistání na cílové planetě neproběhne podle plánu, jste jediným přeživším a na vašich bedrech spočívá splnění úkolu.

Gameplay a vizuální stránka

Hratelnost a vizuální styl Boltgunu je založen na klasických FPS střílečkách, jako jsou Doom nebo Serious Sam. Hra nabízí širokou škálu zbraní, s kterými můžete herezi dát na frak. Každá úroveň je také plná tajných míst, kde lze nalézt munici, lékárničky nebo pečeti, které doplňují víru vašeho mariňáka (brnění). K nalezení těchto skrýší je potřeba využít všechny dostupné platformy.

Vizuálně se hra drží jednoduchého, ale barevného pixelartového stylu, který dokonale podtrhuje retro atmosféru. Zvuková stránka hry je také na vysoké úrovni, s hutným metalovým soundtrackem, realistickými zvuky zbraní a dopadajícími kroky vašeho mariňáka. Celkově je zřejmé, že tvůrci přistoupili k vývoji hry s mimořádnou péčí a láskou.

Warhammer 40K: Boltgun je dostupný na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Hráli jste Warhammer 40K: Boltgun? Jaká edice deskové hry je podle vás nejlepší? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář