Právě si prohlížíte Last Train Home ukáže strasti československých legionářů
Foto: thqnordic.com // Last Train Home

Last Train Home ukáže strasti československých legionářů

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

V našich luzích a hájích vzniká mnoho zajímavých projektů jenž mají i svoji vzdělávací hodnotu. Mezi takové patří i nová RTS strategie Last Train Home.

Last Train Home nám ukáže strasti po 1.světové válce

První světová válka patří mezi jedny z nejkrvavějších konfliktů v dějinách, s celosvětovými dopady, které ovlivnily i naši zemi. Ale co se stalo s našimi statečnými československými legionáři poté, co se zmlkly děla a skončily boje? Na tuto otázku nás zavádí brněnské studio Ashborne Games svou hrou Last Train Home. Pojďme se podívat na to, co nám tato hra nabídne.

Příběhové zasazení

Děj hry se odehrává v období na konci první světové válce v Rusku, které bylo silně poznamenáno občanskou válkou mezi Rudou a Bílou armádou. Československá legie, která se nechtěla zaplést do tohoto konfliktu, se snaží dostat z Ruska zpět do nově vzniklé Československé republiky. Cesta domů však vede přes nepřátelské území, kde na legionáře čekají nebezpečné výzvy, z nichž mnohé mohou rozhodovat o životě.

Příběh hry Last Train Home čerpá inspiraci z historických zápisků tehdejších legionářů, kteří prožívali tyto události na vlastní kůži. Díky tomu máme šanci na autentický pohled do poválečné doby, kdy byly suroviny nedostatkové a chaos a strach vládly krajinou

Gameplay Last Train Home

Samotná hratelnost hry je rozdělena do dvou hlavních částí. První částí je péče o váš vlak a jeho vagóny. Musíte se postarat o udržování vlaku v perfektním stavu, zabezpečit zásobování a hledat palivo pro pohyb. Každý vagón má svou specifickou funkci a vybavení a můžete je vylepšovat. Pro samotnou lokomotivu musíte zajistit dostatek paliva pro přesun. Každý z vagónů vyžaduje svou posádku, která bude plnit různé úkoly. Je důležité vybrat členy týmu s ohledem na jejich dovednosti a schopnosti.

Druhou částí hry jsou mise. Můžete se setkat s hlavními a vedlejšími úkoly, přičemž každý z nich má svůj vlastní účel. Vedlejší mise slouží zejména k získání zásob. Může se však stát, že vaši legionáři onemocní nebo budou zraněni, což ovlivní jejich výkon v boji. Důležité je také sledovat vlastnosti vašich legionářů, protože některé dovednosti mohou zvýšit zisk zásob. Hlavní mise posouvají hlavní příběh hry a umožňují získat nové členy legie a další zásoby.

Hlavní a některé vedlejší mise se odehrávají na různých taktických mapách, kde můžete řídit jednotku legionářů. Každý z legionářů může zastávat jednu z pěti rolí: zdravotník, průzkumník, odstřelovač, kulometčík a granátník. Vybírat správnou kombinaci rolí je klíčem k úspěchu v taktických bojích s nepřítelem.

Vizuální stránka hry

Vývojáři věnovali velkou pozornost vizuální stránce hry, která věrně představuje atmosféru poválečných oblastí. Temné a studené prostředí je dokonale zachyceno. Zvláštní uznání patří filmovým sekvencím na začátku kapitol a cutscénám s živými herci, které přispívají k ponoření hráče do příběhu. Hra bude také nabízet český a slovenský dabing, což je skvělá zpráva pro hráče z Česka a Slovenska.

Co říkáte na Last Train Home? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář