Právě si prohlížíte MachineGames expanduje, nový Wolfenstein na dohled?
Foto: machinegames.com

MachineGames expanduje, nový Wolfenstein na dohled?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Zatiaľ čo veľa herných štúdií prepúšťa svojich zamestnancov je niekoľko prípadov, kde sa naopak vo veľkom prijímajú nové sily. Jedným z tých štúdií je MachineGames.

MachineGames: Nový Wolfenstein na dohľad?

Tvorcovia obľúbenej strieľačky s názvom Wolfenstein sa rozhodli expandovať na sever Európy, konkrétne do Švédska. Jedným z hlavných dôvodov tejto expanzie môže byť počet nových projektov, na ktorých pracujú. Zdá sa, že ich súčasný tím a priestory už nestačia na všetky aktivity, ktoré chcú v budúcnosti realizovať.

Je známe, že v súčasnosti vyvíjajú hru inšpirovanú svetom známeho dobrodruha Indiana Jones. Okrem toho, ich rozhodnutie rozšíriť sa môže tiež naznačovať, že fanúšikovia môžu v blízkej budúcnosti očakávať pokračovanie populárnej sérii Wolfenstein. Je zrejmé, že štúdio má veľké plány


Švédske štúdio by malo plnohodnotne fungovať až v roku 2025, ale expanzia len prispieva k faktu niekoľkých pripravovaných hier. Šéf MachineGames sa k celej situácií expanzie vyjadril nasledovne:

„Ako herný developeri neustále hľadáme nové talenty. Otvorenie druhej pobočky v severnom Švédsku nám dáva možnosť náboru z veľkého zástupu skúsených vývojárov, ktorí sú v regióne a možno nemajú príležitosť presťahovať sa do našej centrály v Uppsale.“

Otázkou stále ostáva, či si nové hry od tohto štúdia zahráme aj na PlayStation alebo to už budú čisto Microsoft exkluzivity. Každopádne čakáme na nové informácie ohľadom ich pripravovaných titulov. Možno sa niečo dozvieme na The Game Awards, ktorý bude približne niekedy budúci mesiac.

Tešíte sa na expandovanie tohto štúdia? Dajte nám vedieť v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář