Právě si prohlížíte Magic: The Gathering Arena přichází na Steam
Foto: magic.wizards.com // Magic: The Gathering

Magic: The Gathering Arena přichází na Steam

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Magic: The Gathering Arena je online free-to-play verze této karetní hry, kterou hrají statisíce hráčů po celém světě. Po více než čtyřech letech od uvedení se hra dostane i na Steam.

Magic: The Gathering Arena přichází na Steam

Magic: The Gathering je celosvětově známá karetní hra, která se poprvé objevila roku 1993 a o rok později se dostala i na český trh. Její distribuci zajišťuje společnost Wizards of the Coast, která se rovněž věnuje známému stolnímu RPG Dungeon and Dragons. Z Magic světa vzešla před šesti lety digitální verze této karetní hry s názvem Magic: The Gathering Arena, kterou můžete hrát zdarma online na svém mobilním zařízení nebo počítači.

Cesta titulu

Původně byla hra dostupná pouze na oficiálních stránkách jako samostatná aplikace pro systém Windows, avšak pouze jako beta verze, která trvala téměř dva roky, než byla uvedena v plné verzi. V roce 2020 byl titul vydán na platformě Epic Games, kde zůstal exkluzivně tři roky, avšak od 23. května tohoto roku bude hra k dispozici i na Steamu. To představuje skvělou příležitost pro hráče, kteří už mají dost hraní Hearthstone nebo se teprve chtějí do tohoto světa ponořit. Hra navíc nabízí přehledný tutoriál, který nováčky zasvětí do základů této strategické karetní hry.

V samotné hře se nachází mnoho speciálních eventů a herních módů, které testují hráčovu inteligenci a strategické myšlení. Bohužel však hra nemá českou lokalizaci, takže hráči, kteří neovládají angličtinu dobře, mohou být trochu zmateni některými schopnostmi karet.

Slyšeli jste někdy o karetní hře Magic: The Gathering? Hráli jste někdy Hearthstone? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář