Právě si prohlížíte Manor Lords dostává oficiální datum vydání
Foto: manorlords.com // Manor Lords

Manor Lords dostává oficiální datum vydání

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Manor Lords je středověká budovatelská strategie, která svou komplexností předčí mnohé podobné tituly. A nyní dostala své oficiální datum vydání.

Manor Lords má oficiální datum vydání

Pokud máte slabost pro budovatelské strategie, pak jste minulý týden určitě zaznamenali dvě důležité novinky. První se týká oficiálního vydání Cities Skylines 2, které se potýká s komplikovaným startem. Druhá novinka přinesla oznámení vydání hry Manor Lords, budovatelské strategie, která nás upoutala již minulý rok. Za tímto projektem stojí pouhý jeden vývojář.

V rámci loňského Steam Next Festu jsme měli možnost tuto hru vyzkoušet a podívat se na její možnosti. Pokud máte zájem o podrobnější informace, napsali jsme o ní článek zde. Proč je ale vydání Manor Lords tak významné?

Od malé vísky až po obří město

Manor Lords je ve své podstatě budovatelská strategie, která nás zavádí do středověku, konkrétně do 14. století. Jako šlechtic zakládáte s několika osadníky vesnici, která se postupně může rozrůst v prosperující město. Vaším úkolem je vystavět domy, banky, trhy, dílny, pole a obchody, aby byli vaši občané spokojení. Výměnou za to získáváte finanční prostředky a suroviny, které vám umožní rozvíjet město. Avšak nejde jen o stavění – musíte se vypořádat s politickými intrikami, nájezdy banditů a válečnými taženími konkurenčních šlechticů.


Na první pohled by se mohlo zdát, že hra je jen další z řady budovatelských strategií. Avšak několik aspektů tuto hru výrazně odlišuje. Za prvé, stavba budov je zde mnohem flexibilnější. Nejste omezeni na specifický tvar či počet budov. Můžete například postavit tři různě velké verze stejné budovy. Omezení vás pouze velikost dostupného prostoru a konfigurace cest. Navíc si můžete procházet svou vesnicí z pohledu třetí osoby s vlastním šlechtickým avatarem.

Druhým unikátním prvkem je důraz na historickou přesnost až do nejmenších detailů. Zatímco série jako Total War, Civilization nebo Anno se mohou pyšnit historickým kontextem, žádná z nich nevěnuje tolik pozornosti detailům jako Manor Lords. A to i přesto, že hra disponuje mnohem menším rozpočtem než tyto herní giganty.

Datum vydání Manor Lords

Kdy se můžeme těšit na tento středověký simulátor? Manor Lords dorazí již 26. dubna příštího roku. Hra bude dostupná na PC prostřednictvím Steam a GOG. Pro konzole Xbox One a Xbox Series X/S bude vydání o něco posunuto. Navíc, Manor Lords bude zařazena do nabídky PC Game Pass, takže si ji budete moci vyzkoušet ještě před samotným nákupem.

Jak vás hra zaujala? Vyzkoušeli jste si demo v rámci Steam Next Festu? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář