Právě si prohlížíte Meta oznámila nový VR set Quest Pro
Foto: wired.com // Meta Quest Pro

Meta oznámila nový VR set Quest Pro

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY / VR
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Mark Zuckerberg a jeho společnost Meta včera oznámili nový headset pro virtuální realitu pod názvem Quest Pro. Co o novém headsetu víme?

Oznámení VR headsetu Meta Quest Pro

Během včerejší konferenci společnost Meta odhalila nový headset pro virtuální realitu, který nese název Meta Quest Pro. Ten by měl být v současnosti nejlepším VR headsetem společnosti Meta.

Na oficiálních stránkách Oculus se uvádí:

 „Meta Quest Pro je prvním vstupem do naší nové špičkové řady zařízení a je nabitý inovativními funkcemi, jako jsou senzory s vysokým rozlišením pro robustní zážitky se smíšenou realitou, ostré LCD displeje pro ostrý obraz, zcela nový a uhlazenější design a sledování okolí.“

VR Quest Pro oproti předchůdci Quest 2 má nabídnout o 37 % více pixelů na palec a o 10 % více pixelů na stupeň. Nově oznámený VR headset má mimo jiné pohánět Qualcomm Snapdragon XR2+, 12 GB Ram a 256 GB úložiště.

Zařízení bude vybaveno také 10 senzory s velmi vysokým rozlišením. Společnost Meta mimo jiné láká na optiku nové generace, pohodlnou konstrukci a samosledující ovladače.

Nový VR headset má dorazit na pulty obchodů již 25. října letošního roku a cena byla stanovena na 1 499 USD, což v době psaní článku odpovídá 37 883 CZK při kurzu 25,27 Kč za americký dolar.

Těšíte se na nový Quest Pro? Vlastníte VR headset? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Napsat komentář