Právě si prohlížíte Meta Quest 3 vyjde už letos na podzim
Foto: meta.com // Meta Quest 3

Meta Quest 3 vyjde už letos na podzim

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Meta Quest 3 je nejnovější verze brýlí pro virtuální realitu, kterou vyrábí společnost Meta. A co všechno tyto nové brýle nabídnou?

Meta Quest 3 vyjde už letos na podzim

Virtuální realita si každý rok získává více příznivců, stává se cenově dostupnější a uživatelsky přívětivější, jak pro hráče, tak pro běžné uživatele. Nyní si každý může najít typ VR brýlí, který mu nejlépe vyhovuje. Jedny z nejlevnějších na trhu vyrábí společnost Oculus, nyní součást koncernu Meta (dříve Facebook).

Jejich poslední model, Quest 2, patřil mezi první s vlastním systémem, takže uživatelé nepotřebovali výkonné herní počítače. Navíc, díky nízké ceně dosáhl model Quest 2 vysokých prodejů na trhu s VR. Společnost Meta právě oznámila jeho nástupce, Meta Quest 3, který nabízí nejvyšší výkon v oblasti VR.

Co na novém modelu zaujme?

Podle propagačního videa je konstrukce nového modelu Quest o více než 40% tenčí než u jeho předchůdce. Brýle jsou poháněny výkonnějším procesorem Snapdragon, který nabízí dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci. Díky nové verzi technologie Qualcomm zvládne nový Quest provádět mnohem náročnější grafické operace než jeho předchůdce. Nový Quest navíc není pouze brýlemi pro virtuální realitu, ale také podporuje rozšířenou realitu.

Ovladače pro Quest 3 prošly výraznou úpravou. Nový, kompaktnější a ergonomičtější design v kombinaci s technologií haptické zpětné vazby TruTouch zajišťuje nyní ještě pohodlnější použití. Nebude chybět ani možnost sledování rukou.

Jaká je předpokládaná cena Meta Quest 3? Na oficiálních stránkách je uvedena cena 499$ (přibližně 11 055 Kč), což není tak velká suma. Stejně jako u předchozí generace, je možné, že nový Quest bude nabízen v několika variantách. Bližší informace týkající se parametrů brýlí nebyly zveřejněny. Ty se ale dozvíme v následujících měsících.

Pokud jste někdy uvažovali o pořízení původního modelu Oculus (Meta) Quest 2, pak máte šanci. Od 4. června společnost Meta snižuje cenu těchto VR brýlí na 299,99$ (přibližně 6645 Kč) pro 128GB verzi a 349,99$ (přibližně 7754 Kč) pro 258GB verzi.

Líbí se vám Meta Quest 3? Zkoušeli jste si někdy Quest 2? Napište nám to do komentářů nebo se podívejte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Filip

    Pardon, ale ty ceny v korunách co tady uvádíte jsou pro českého spotřebitele úplně irelevantní. Česká cena musí zahrnovat Clo a DPH a to už jsme na nějakých 14,5k Kč. K tomu doprava a marže přeprodejce a reálná cena pro český trh bude minimálně 15,500Kč.

Napsat komentář