Právě si prohlížíte Microsoft čelí několika žalobám
Foto: unsplash.com

Microsoft čelí několika žalobám

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Vďaka jednému z najväčších obchodov v histórií gamingu sa začínajú prejavovať aj dôsledky, ktoré môžu negatívne ovplyvniť Microsoft do budúcnosti.

Microsoft – výhodná kúpa alebo stratový biznis?

Samozrejme sa bavíme o kúpe spoločnosti Activision Blizzard. Prvá žaloba, ktorá kritizuje danú kúpu je od určitej skupiny hráčov. Ich hlavným argumentom je Claytonský protimonopolný zákon na základe ktorého žalobcovia na základe tejto dohody trpia hroziacou stratou alebo škodou. Taktiež jedným z argumentov je aj argument, že Microsoft znižuje hospodársku súťaž tým, že vytvára monopol. Síce nie je jasné, ako proces bude prebiehať, ale otázkou hlavne ostáva ako budú strany argumentovať svoje rozhodnutia a konanie.

Druhá žaloba je trochu vážnejšia, ale týka sa tej istej rizikovej kúpi. Federálna obchodná komisia, ktorej hlavným pilierom žaloby je tiež poškodzovanie hospodárskej súťaže Microsoftom. Niektorí experti aj upozornili Microsoft aby odstúpili od zmluvy a nekupovali Activision. Microsoft sa pravdepodobne žaloby vo výške niekoľkých miliónov dolárov nebojí a stále si ide za svojim cieľom.

Môže hlavne argumentovať tým, že ponúkli 10 ročnú licenciu na populárnu sériu Call of Duty pre Playstation. Taktiež na argument monopolu môže proti argumentovať snahou priniesť značku COD späť na Nintendo konzoly. Budeme danú kauzu podrobne sledovať a poskytneme vám aktuálne informácie.

Aký he Váš názor na jednu z najväčších nákupov v histórií videohier? Pripojte sa aj k nášmu oficiálnemu discord serveru Superpařmeni.

Napsat komentář