Právě si prohlížíte Microsoft plánuje cloudové hraní Activision Blizzard her i mimo Xbox
Foto: unsplash.com // Jose Gil XBOX

Microsoft plánuje cloudové hraní Activision Blizzard her i mimo Xbox

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Cloudové hraní se stalé více stává populárnější možností pro hraní nových titulů. A společnost Microsoft nedávno oznámila zajímavou věc.

Cloudové hraní Activision/Blizzard her i mimo Xbox

Zatímco společnost Sony se snaží nadále blokovat akvizici Activision Blizzard a Microsoftu, tak druhá strana konfliktu nelení a nabízí smlouvu na hry od společnosti Activision Blizzard jiným společnostem. Zatím víme, že nabídky byly přijaty společnostmi Nintendo a Nvidia, což jim umožňuje distribuovat značky jako Call of Duty, Diablo a další po dobu 10 let na svých platformách. Jenž před pár dny se Microsoft vytasil s něčím, co málo kdo čekal. Hry od Activision Blizzard budou dostupné na 10 let na cloudových platformách Ubitus a Boosteriod.

Mimo své pole

Je to celkem překvapivá zpráva, jelikož Microsoft má svou vlastní cloudovou službu s názvem Cloud Gaming, která se aktuálně nachází v beta testování. I přesto však nabízí slušnou knihovnu her v rámci služby Game Pass a umožňuje hráčům hrát své oblíbené tituly odkudkoliv, například z jakéhokoliv mobilního telefonu nebo z chytrých televizí Samsung (vyrobených v letech 2021 a 2022). Nicméně, k dosažení této funkcionality je nezbytné mít stabilní a silný internetový připojení.

Ubitus, původem z Japonska, poskytuje velkým firmám servery pro cloudové hraní a již od roku 2013 spolupracuje s významnými herními společnostmi. Na druhé straně, ukrajinská firma Boosteriod, založená v roce 2016, se zaměřuje na poskytování cloudového hraní pro obecné hráče.

Aplikace je dostupná ve všech prohlížečích a mají i svojí vlastní aplikaci pro PC a to jak s Windows, Mac a Linux systémy. Jejich mobilní aplikace je zatím pouze na Android telefony a na chytré televize se systémem Android. Cena služby je 9,89 EUR měsíčně, což je celkem 236Kč za měsíc. Aplikace je zatím pouze ve fázi testování, ale už teď toho nabízí poměrně mnoho možností.

Co říkáte na rozhodnutí Microsoftu? Zkusily jste někdy cloud gaming? Napište nám to do komentářů nebo na náš oficiální Discord server.

Napsat komentář