Právě si prohlížíte Microsoft údajně plánuje vytvořit ovladače ve stylu Joy-Con
Foto: gamerant.com

Microsoft údajně plánuje vytvořit ovladače ve stylu Joy-Con

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Microsoft podle nedávného patentu vyvíjí odnímatelné herní ovladače podobné ovladačům Joy-Con od Nintendo Switch, určené pro mobilní hraní a streamovací službu xCloud.

Microsoft a ovladač Joy-Con na Xbox

Microsoft podle posledních informací pracuje na inovativním konceptu odnímatelných herních ovladačů, které lze připojit k dotykovým zařízením jako jsou chytré telefony nebo tablety. Nápad, který připomíná Joy-Con ovladače od Nintendo Switch, je zaměřen na zlepšení herního zážitku na mobilních zařízeních.

Podle podaného patentu budou tyto ovladače obsahovat tradiční ovládací prvky Xboxu, včetně tlačítek ABXY, D-padu, joysticku a tlačítek View a Menu. Uživatelé budou moci ovladače flexibilně umisťovat kolem periferie dotykového zařízení a přizpůsobovat jejich uspořádání podle potřeb dané aplikace.

xbox ovladač patent joy-con
patentový obrázek Xbox Joy-Con

Ovladač má být vybaven odnímatelnou baterií, spojením přes Wi-Fi, spouštěcími tlačítky, vestavěnými stereo reproduktory a jackem pro sluchátka.

Ačkoli Microsoft podal patent na odnímatelné herní ovladače, není nutně zaručeno, že tyto ovladače někdy uvidí světlo světa. Avšak není překvapením, že Microsoft zkoumá nové možnosti pro handheldové hraní na Xboxu, vzhledem k popularitě konzole Nintendo Switch a obecnému posunu směrem ke streamování her.

Co si o tomto ovladači myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář