Právě si prohlížíte Microsoft údajně zkoumá integraci reklam do free-to-play her
Image: videogameschronicle.com

Microsoft údajně zkoumá integraci reklam do free-to-play her

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Microsoft vymýšlí, jak na integraci reklam ve formě billboardů a plakátů na skutečné produkty do free-to-play her.

Vývojářům, kteří poskytují své tituly zdarma, chce vytvořit novou příležitost k přísunu financí z reklam. A celé to chce udělat hodně nenásilně, protože si je vědom možných negativních ohlasů. Snížit by se tak mohl i počet titulů s mikrotransakcemi, případně by nemusely být moc přehnané.

Jako první se budou testovat billboardy v automobilových hrách. To navíc není nic nového. V roce 2008 použil tehdejší demokratický prezidentský kandidát Barack Obama zobrazování reklam na nadcházející volby v Burnout Paradise.

Obama Billboard
Image: Wired

Ostatně závodní a celkově sportovní tituly jsou plné reklam. Tam jde ale o marketingové dohody a smlouvy. Microsoft bude vytvářet trh s reklamou, kterou budou moci vkládat jen vybrané značky, a to pouze způsobem, který nenaruší herní zážitek. Necháme se překvapit, jak to Microsoft vymyslí. Hlavně aby to nedopadlo za pár let jako s billboardy kolem českých dálnic.

Pak jsou ale také hry, které jsou doslova našlapané reklamou, ale celá je cílená na konkrétní herní svět. Vzpomeňte si třeba na Cyberpunk 2077, kde na vás holo-reklamy a spamy „útočí“ na každém kroku.

Cyberpunk 2077
Image: CD Projekt RED

Co je pro vás lepší? Trocha reklamy, mikrotransakce, nebo za hru zaplatit?

Napsat komentář