Právě si prohlížíte [Minirecenze] Co je Swords and Souls: Neverseen?
Ukázka ze hry Swords and souls: neverseen zdroj: store.steampowered.com // STEAM

[Minirecenze] Co je Swords and Souls: Neverseen?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

V roce 2019 vyšla na Steamu malá hříčka jménem Swords and Souls: Neverseen. Jedná se indie RPG s velmi unikátním způsobem vylepšování postavy.

Co je Swords and Souls: Neverseen?

Tahle Indie hříčka od malého studia SoulGame spatřila světa v červenci roku 2019 a nabídla dosti zajímavé vylepšování statistik vaší postavičky. Ale začneme od začátku.

Příběh

Příběh této hry je velmi prostý. Vaše postava se plaví na ostrov Neverseen, jenže před tím než se k ostrovu dostanete stroskotáte. Ujme se vás místní mistr a naučí vás základy boje a pak vás místní krčmář seznámí s hlavním problémem. Ostrov trápí nebezpečná čarodějnice, a vy jste jediní kdo ji může zastavit. Jednoduché a prosté.

Souboje a zvyšování atributů

Souboje probíhají na tahy, ale vaše postava útočí automaticky. Pouze dáváte příkazy, na koho má postava zaútočit nebo zda má použít schopnost, či vystřelit z luku. Obranu ovládáte také vy. Buď se bráníte štítem nebo uskakujete a při správném načasování můžete nepříteli vrátit útok (jednoduše parry). V souboji můžete mít jednu ze 6 zbraní: jednoruční, či obouruční meč, jednoruční sekera, kopí, magická hůl a 2 dýky. Pak tu máme zbroj které se také skládá ze 6 kusů: helma, nátepníky, kyrys, rukavice, boty a štít (který jde pouze s jednoručními zbraněmi). Všechny tyto předměty jsou odstupňované od levelu 1 do levelu 12.

Všechny tyto prvky boje se rozdělují do pěti základních atributů: melee, range, magic, defense a agility. Tyto atributy si zvyšujete 2 způsoby. Prvním je zvyšováním vaší úrovně, za které dostáváte i body do vašeho stromu schopností. A druhý je trénink pomocí miniher, kde nastřádáváte kombo a plníte různé úkoly a výzvy, které tento proces urychlují. Trénink se postupně stěžuje, ale odměňuje vás za rychlé přizpůsobení se novým výzvám.

V boji také můžete mít společníky, které si můžete najímat v hospodě, ale jsou pouze na 2 mise a po zakoupení flétny si můžete ochočovat mazlíčky, které máte napořád.

Finance

To co ale v této hře budete často řešit jsou finance. Jelikož tahle hra je celkem postavena na investování a sbírání předmětů. Chcete kvalitnější trénink, vylepšete tělocvičnu. Chcete rychlejší levelování, vylepšete svůj přístřešek. A pro lepší zbraně, musíte zaplatit kováři. To je sice hezký ale kde sakra ty peníze sehnat?

Prvně tu jsou mise, za které získáváte malé finance a také nové části zbroje. Druhým je muzeu, které generuje peníze za každý kousek zbroje, zbraně, větší level tréninku a také počet ryb v akváriu. Ano v této hře je minihra s rybařením a dá se z toho získat i trochu peněz (pouze z ryb které už máte v akváriu). Samozřejmě můžete do muzea můžete také investovat.

Závěrem

Na závěr vám můžu tuto hru vřele doporučit, pokut máte rádi RPG nebo s RPG žánrem začínáte. Je to velmi jednoduchá hra na pochopení a opravdu zábavná na hraní. Sice je tu velký důraz na sběratelství, ale není to otravné, jako v jinačích hrách. Hra stojí 15 euro na Steamu a za tuto cenu dostanete hromadu zábavy na klidně i stovky hodin. A nezapomeňte, investovat se vyplácí.

Nezapomeňte nám dát vědět, jak vás tato hra bavila.

Napsat komentář