Právě si prohlížíte [Minirecenze] Crash Team Racing je zpátky
Náhledový obrázek z remaku Crash Team Racing zdroj: gameplanet.co.nz

[Minirecenze] Crash Team Racing je zpátky

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Crash společně se Spyrem patří mezi jedny z nejznámějších postav prvního Playstaystion. A Crash dostal v roce 1999 svojí závodní hru a o 20 let později dostala svůj zasloužený remaster. A tento remaster patří k jedním z nejlepších studia BEENOX.

[Recenze] Crash Team Racing je zpátky

V roce 1999 studio Gearbox vydalo svoji první závodní hru na původní Playstation 1 a stala velkým hitem. Jednalo se sice o jednu z mnoho kopií slavnějšího Mario Kart od Nintenda, ale i přes to se jednalo o jednu z nejlepších kopií této hry. Hra se nesla název Crash Team Racing (CTR) a v roce 2019 dostala svůj zasloužený remaster (s podtitulem Nitro Fueled), který nabídl značné vylepšení této nostalgické hry.

Gameplay Crash Team Racing

Jak už bylo řečeno, tak gameplay je hodně podobný Mario Kart od Nintenda. Máte svoje autíčko se svojí oblíbenou postavičkou se kterým můžete skákat a driftovat do zatáček. Na mapě se nacházejí bedničky ve kterých jsou předměty, které vám pomohou se rychleji dostat do cíle, nebo uškodí protivníkům. Na mapě se také nachází speed boostery, který vám na krátkou dobu zvýší vaši rychlost. Jednoduché a zábavné.

Oproti původní verzi zde přibyla možnost úpravy vzhledu svého vozítka a i hrdiny. A to ať se jedná o tělo, pneumatiky, barvu, či malé nálepky (je tam i česká vlaječka). Jde si nastavit váš styl jízdy, který vám je příjemný.

Detailní mapy

Ve hře se nachází všechny původní mapy, které znáte z původní hry a vývojáři se s nimi krásně vyhrály. Jsou velmi detailní a působí velmi živě oproti předešlé verzi. Navíc zde zůstaly i stejné zkratky, které jste znaly z původní verze. Navíc zde přibyli i nové mapy, které rozšiřují už tak bohatou paletu map.

Herní módy

Ve hře se nachází příběhový mód, který kombinuje klasické závody, časové výzvy, sběračské chalenge a souboje s bossy. Samotný příběh je tak primitivní, že ani není nutné ho popisovat. Dále se zde nachází versus mód z původní hry, kdy se můžete až ve 4 hráčích rozdat na malých mapách. Tyhle arény jsou ve stylu Battle royal, kde poslední hráč vítězí. Jsou tu také malé turnaje, kde můžete s vašimi přáteli zjistit, kdo z vás je nejlepší závodník.

Nově jsou ve hře daily chalenge, kde získáváte speciální měnu, za kterou si kupujete další kosmetický obsah. A ano hra má obchod, kde si za reálné peníze koupíte herní měnu. Pak je tu online multiplayer, kde můžete porovnávat svoje řidičské dovednosti s ostatními hráči světa.

Závěrem

Jedná se o krásnou poctu, této kultovní klasice, kterou většina z nás hrála v dětství. Ano sice je ve hře malá vada na kráse v podobě obchodu, ale nemění nic na tom, že vývojáři dělali tento remaster s láskou a pečlivostí. Crash Team Racing: Nitro Fueled můžeme vřele doporučit, jak veteránům série, tak i novým hráčům a věřte, že se budete královsky bavit. Tak nastartujte motory a užijte si šílenou jízdu s Crashem a jeho bandou.

Hráli jste Crash Team Racing: Nitro Fueled? A jak se vám líbíl? Dejte nám vědět na naše sociální sítě.

Napsat komentář