Právě si prohlížíte [Minirecenze] Je Hi-Fi Rush opravdu zábavnou mlátičkou?
Foto: bethesda.net // Hi-Fi Rush

[Minirecenze] Je Hi-Fi Rush opravdu zábavnou mlátičkou?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE / XBOX
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Hi-Fi Rush je kombinace hack and slash akční hry a rytmické hry, která poskytuje hráčům poměrně náročný zážitek. Nicméně, jaká je hra ve skutečnosti? Dozvíte se v naší minirecenzi.

Recenze Hi-Fi Rush

V začátku tohoto roku se na našich počítačích a konzolích Xbox objevila nová hra od slavného studia Tango Gameworks. Tou hrou je rytmická akční hra s prvky hack and slash jménem Hi-Fi Rush, na kterou jsme vám již představili naše první dojmy. Dnes však přicházíme s celkovým souhrnem v naší minirecenzi.

Prostý, ale zábavný příběh

Příběh hry se točí kolem mladého chlapce jménem Chai, jehož snem je stát se rockovou hvězdou. Avšak, kvůli své zraněné ruce nemůže hrát na kytaru a tak se rozhodne stát se dobrovolníkem speciálního projektu Armstrong. Tento projekt organizuje obrovský technologický gigant Vandelay Technologies, který patří k předním výrobcům robotů a robotických umělých končetin.

Po zapsání do projektu je Chai poslán do stroje, který mu dává jeho speciální robotickou ruku. Avšak při instalaci se stane malá nehoda, kdy se jeho nová robotická ruka spojí s jeho hudebním přehrávačem. Tato nehoda dá Chaiovi schopnost slyšet rytmus všech mechanických věcí, co se kolem něj nachází. Vedení společnosti to však nelíbí a hodlá Chaiho zadržet a tuto „chybu“ napravit.

Naštěstí ho zachrání kočičí robot 808 a mladá slečna Peppermint, kteří mají podezření, že projekt Armstrong skrývá něco zlého. Chai se rozhodne společně s Peppermint a 808 zjistit, jak zastavit plán projektu Armstrong. Na své cestě se k nim postupně přidávají postavy jako Macaron, CNMN a Korsika, kteří nesouhlasí s plánem společnosti Vandelay Technologies.

Gameplay a soubojový systém

Gameplay v Hi-Fi Rush je čistě lineární a nabízí různorodé úrovně v několika oblastech závodů Vandelay Technologies. Každá úroveň nabízí i různorodé výzvy, které otestují vaši rychlost a orientaci v prostoru. V každé úrovni se také nachází spousta postranních uliček a místností, v nichž se nachází různé sběratelské předměty a dokonce i Easter egg. Nicméně ne všechny překážky dokáže překonat Chai sám, a tak si může pomocí 808 zavolat své spojence, aby mu tyto překážky odstranili.

Soubojový systém je zpočátku velmi prostý. Jde o klasickou hack and slash mlátičku, kde máte k dispozici lehký a těžký útok, přičemž síla úderů závisí na správném načasování do rytmu hudby. Souboje probíhají v uzavřených arénách, kde se proti vám postaví různorodí nepřátelé. Na řadu přijdou i vaši společníci, kteří vám pomohou porazit různé druhy nepřátel. Po skončení souboje získáte ohodnocení a peníze, za něž si poté můžete koupit nová komba a perky, které vám soubojový zážitek ještě vylepší.

Vizuál

Vizuál je silně stylizovaný do komiksového stylu. To se odráží nejen na cutscénách, ale i na jednotlivých úrovních. Titul úžasně pracuje s barvami v jednotlivých úrovních a celé prostředí se opravdu hýbe do rytmu hudby. Navíc jsou přechody mezi cutscénami a gameplayem snadno rozeznatelné.

Závěrem k Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush je akční a rytmickou hack and slash mlátičkou, která nabízí výzvu a zábavu. Příběh není příliš hluboký, ale to je vědomé rozhodnutí vývojářů, kteří se s tím občas i legračně vypořádávají. Postavy nejsou zvlášť komplexní, ale to nevadí, protože hra nabízí dostatek zábavy a mnoho různých výzev. Navíc hra není příliš dlouhá, takže budete mít stále co objevovat. Doporučujeme titul vyzkoušet na PC nebo na konzolích Xbox Series X/S, jelikož je výborně optimalizovaný pro obě platformy. Navíc je k dispozici v rámci služby Xbox Game Pass.

Co si myslíte o hře Hi-Fi Rush? A jakou část jste považovali za nejlepší? Dejte nám to vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář