Právě si prohlížíte [Minirecenze] Metal: Hellsinger je boží!
Foto: igdb.com // Metal: Hellsinger

[Minirecenze] Metal: Hellsinger je boží!

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

V polovině září letošního roku nám vyšla jedna zajímavá hříčka. Jde o rytmickou FPS Metal: Hellsinger, která ukazuje, že v masakru dokáže být trocha umění.

Minirecenze – Metal: Hellsinger je boží!

Rytmické hry nejsou v herním světě moc rozšířené a hlavně nemají příliš velkou hráčskou základnu. To se rozhodlo změnit studio The Outsider se svoji rytmickou FPSkou Metal: Hellsinger. A upřímně, se jim to hodně daří, jelikož tato hra je úžasná.

Příběh

Ten je naprosto jednoduchý. Jste velmi naštvaná démonka známá jako „Uknown“, kterou vládce pekla připravil o její úžasný hlas. Popadne tedy svůj meč a mluvící lebku (dabuje Troy Baker) a vydá se na cestu pomsty napříč peklem. Protože ona nemůže žít bez svého úžasného hlasu.

Gameplay

Jedná se o rytmickou střílečku, takže je asi jasné, co musíte dělat. Ve hře střílíte do rytmu metalové hudby, čímž dáváte větší poškození vašimi zbraněmi. Je to takto jednoduché, a proto je to tak zábavné. Pro začátek to však chce trochu cviku.

Čím ale budete zabíjet démony? No tak prvně tu máme samotný meč na boj zblízka a mluvící lebku padlého anděla, která dokáže střílet ohnivé kulky na dálku. Tyto dvě zbraně máte u sebe neustále a nepotřebují žádné přebíjení. Pak tu jsou na výběr další čtvery zbraně, mezi kterýma si vybíráte před začátkem každé úrovně. Vybrat lze brokovnice, 2 revolvery (které budete milovat), kuše s výbušnými šípy a dvoje ostré bumerangové čepele. Do levelu můžete jít pouze se dvěma těmito zbraněmi a každá je dobrá na něco jiného.

Dá se ale poškození ještě navýšit? Ano a to velmi jednoduše. Po dokončení každé úrovně se vám odemknou tři arénové mise, kde jdou získat různé perky (ve hře se jim říkají sibily). Ty mohou zvýšit rychlost budování vašeho komba, nebo vám dají více minuce do zbraní. Jenže získat je není až tak jednoduché. Takže se připravte na pořádnou výzvu vašich schopností.

Metal: Hellsinger gameplay
Screenshot: https://www.igdb.com/

Soundtrack Metal: Hellsinger

Součástí rytmické hry je i tématický soundtrack, který je opravdu nadupaný metalový rify. Co level, to unikátní skladba od velkých, či menších metalových tvůrců (jako například Alissa White z Arch Enemy). Navíc je hudba dobrým ukazatelem vašeho skillu.

Nepřátelé

Trochu slabší stránkou jsou nepřátelé, kterých není zrovna moc. Máte zde klasickou hierarchii od těch nejslabších po ty nejvíce nebezpečné. Navíc tyto jednotky mají jak normální, tak i elitní verze, které jsou o dost odolnější a těžší na zabití. No konci každé hlavní úrovně vás čeká boss, který je pokaždé stejný po vizuální stránce, jen má trošku jiný movesett. Trošku zklamání od vývojářů, ale není to nic, co by vás mělo od hraní odradit.

Hra má také menší problémy s optimalizací na slabších sestavách, ale to se stává pouze v arénách s více monstry naráz.

Slova na závěr

Metal: Hellsinger je úžasná řežba, která vás chytne a nepustí, dokud ji nedohrajete. A to není nic těžkého, jelikož ji dohrajete za maximálně 5 hodinek a budete se u toho královsky bavit. Za nás si ji určitě vyzkoušejte. Hru si můžete zahrát jak na PC, tak i na konzolích Playstation 5 a Xbox Series X/S. Metal: Hellsinger stojí okolo 30 euro a pokud máte zaplacený Game Pass, tak si ji můžete zahrát okamžitě. Je čas na pomstu v rytmu metalové hudby.

Hráli jste Metal: Hellsinger? A jaké jsou vaše dojmy z hraní? Dejte nám vědět na naše sociální sítě či do komentářů.

Napsat komentář