Právě si prohlížíte [MiniRecenze] My Time At Portia. Hra, u které si skvěle odpočinete
Foto: http://portia.pathea.net/ // My Time at Portia

[MiniRecenze] My Time At Portia. Hra, u které si skvěle odpočinete

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Life simulátor hry jsou pro nás hráče místem, kde si můžeme zarelaxovat a odpočinout si od toho šíleného světa tam venku. A pohodová oddechovka My Time At Portia je jednou z nich. Dneska se na tuhle hříčku mrkneme a řekneme si její klady a zápory.

U My Time At Portia si dobře odpočinete

Na začátku roku 2019 vyšla na počítačích jedna taková malá hříčka jménem My Time At Portia. Vydalo ji studio Pathea, které mělo za sebou pouze jedno nepodařené dílo. Vývojáři se nevzdali a vydali Life simulator s RPG prvky, který hráči i recenzenti dobře přijali. Ano, sice life simulatory jsou spíše atraktivnější pro asijský trh (jak víme s poslední konference Nintendo Direct), ale tato hra má zajímavé kvality.

Příběh My Time At Portia

Příběh začíná velmi prostě a jednoduše. Váš otec zemřel a poslal vám dopis, kde vám zanechává svou dílnu na ostrově Portia. Vy se tedy vydáte na tento ostrov, abyste se podíval v jakém stavu byla dílna zanechána. Po příjezdu na ostrov vás přivítá místní komisař, aby vám ji ukázal. Šťastný pohled to rozhodně není. Dílna je zcela zchátralá a poničená, a tak je na vás, abyste si vyhrnuli rukávy a dali se do díla. Původní lesk se jen tak nevrátí. K tomu zažíváte nejrůznější dobrodružství na ostrově Portia.

Svět Portie

Ostrov Portia je velmi krásné místo s rozmanitou flórou a faunou. Hlavní krásou tohoto světa je fakt, že opravdu žije. Každé NPC má svou rutinu, svůj unikátní vzhled a svůj vlastní charakter (u některých postav sice není až tak výrazný, ale vzhledem k jejich množství se pár prostě ztratí) Hlavně se během vašeho hraní mění roční období a každý nový měsíc přináší zajímavou událost.

Screenshot z My Time At Portia zdroj: https://www.igdb.com/games/my-time-at-portia

Co vše lze na ostrově dělat?

Upřímně, na ostrově můžete dělat téměř vše. Můžete kácet stromy, těžit kameny a další nerostné suroviny, které potřebujete k opravě dílny a jejímu růstu. K tomu ale také potřebujete peníze, které se dají získat pouze třemi způsoby: plnění hlavních a vedlejších misí, které vám dají něco málo do kapsy, prodej nepotřebných surovin z dungeonů (ano i to tu je) a  Plněním výrobních kontraktů pro obyvatele ostrova. Za všechny aktivity dostáváte zkušenosti, za které dostanete body do stromu dovedností.

Jelikož se z části jedná o RPG, máte tu strom dovedností, který je takový nemastný neslaný. Má jen 3 části, z něhož je jedna zaměřená na boj, druhá na sběr surovin a třetí na budování vztahů. A vztahy v této hře je dobré budovat, jelikož přináší řadu výhod. A ano, můžete zde mít i manžela či manželku (i homosexuální vztah tu jde).

Když se podíváme na souboje, tak jsou vcelku prosté a nezáživné. Sice využívají RPG prvky, co se týče zbraní a vybavení, jenže souboj, je pouze klikání pravého tlačítka myši a občasný úskok pomocí Shiftu, což se po nějaké době stává stereotypní. Je hlavně důležité, že na všechny vaše akce (těžení, kácení stromů, souboj) spotřebovává vaši energii a doplnit ji můžete jen pomocí jídla a spánku. A když vám energie dojde, padnete vyčerpáním na zem.

Vady na kráse

I tahle hra má své mouchy, které bijí do očí a mohli by vám kazit zážitek. Prvním problémem nastává velmi zřetelný grind na všechno. Suroviny, peníze, vztahy všechno trvá šíleně dlouho a ani vylepšování stromu dovedností moc nepomáhá. Dále tu jsou samotné kontrakty, které bývají limitující a zamezí v postupu dál. A poslední řadě je to právě samotný spánek, kdy vy musíte být v posteli před třetí hodinou ranní, jinak usnete na ulici. Je to otravný, zdržuje to a nedává to moc smysl.

Závěrem k My Time At Portia

Tahle hra má sice své nedostatky, ale to je způsobeno tím, že je dělaná spíše pro odpočinek po náročném dni v práci nebo ve škole. Kdy si natěžíte pár surovin, splníte pár kontraktů, pokecáte s pár obyvateli, splníte pár úkolů a půjdete spát. Tento účel plní hra na jedničku a můžeme ho doporučit, pokud potřebujete něco na relax. Ale pozor dohrát vám to bude trvat docela dlouho. Hra je dostupná na všech platformách.

Zkusíte My Time At Portia?

Napsat komentář