Právě si prohlížíte [MiniRecenze] Stojí Lego 2K Drive opravdu za to?
Foto: lego.2k.com

[MiniRecenze] Stojí Lego 2K Drive opravdu za to?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

V pátek 19. května byla uvedena na trh závodní hra Lego 2K Drive od renomované společnosti 2K Games, která očekávání hráčů napínala sliby velkolepých dobrodružství. Jak se tedy výsledný titul vyrovnal s těmito vysokými očekáváními?

MiniRecenze – Stojí Lego 2K Drive za 60-70 Euro?

Lego 2K Drive, arkádová závodní extravaganza, se hráčům pochlubila slibem zábavných závodů plné akce, lego kostiček, demolice a humoru. Oznámená poprvé v polovině března, oficiálně debutovala v pátek 19. května na PC a konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch s cenovým rozmezím 60-70 Euro (1399-1699 Kč). Avšak ptáme se – opravdu stojí tento titul od 2K Games svou pořizovací cenu?

Příběh

Když se podíváme na příběhovou kampaň, je během hraní jednotvárná a poměrně monotónní. Hráč je postaven do role začínajícího závodníka v místě zvaném Brickelandia, kde se pokouší získat vítězství v legendární Grand Brix Cup. Překážkou je však současný šampión, jenž neváhá používat jakékoliv špinavé triky, aby si titul udržel. Naštěstí přichází na pomoc bývalý šampión společně se svým starým robotickým pomocníkem, kteří vás naučí, jak vyhrát.

A to je asi tak vše, co lze od příběhu očekávat. Sice rozumíme, že hra je primárně zaměřena na mladší publikum, ale tvůrci příběhu příliš nepřidali. Zároveň je to zřejmé na postavách, které se v příběhu objevují. Prakticky jsou to karikatury bez hlubšího významu, s výjimkou hráčova mentora a robotického pomocníka. Humor je naopak o něco lepší. Přestože je základní, občas přinese momenty, které pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Gameplay a svět

Pokud bychom měli shrnout celý gameplay Lego 2K Drive v jedné větě, řekli bychom něco na způsob: „Čistá arkáda!“ A myslíme to vážně. Celý jízdní model je tak zjednodušený pro mladší hráče, že se skoro ani nemusí snažit. Sice můžete driftovat, skákat a přepínat mezi třemi typy vozidel, ale to je prostě nedostatečné. Navíc sbíráte v závodech různé power-upy, ale jsou zcela obyčejné. Bohužel, během hraní jsme často vydrželi jen hodinu nebo dvě, než nás to začalo nudit.

Svět Brickelandia je o něco lepší, ale také ne o moc. Ano, svět má části sestavené z lego kostek, ale většinou jsou to jen malá městečka roztroušená po herní mapě. Ostatní prostředí je obyčejné s občasným lego stromem nebo rostlinou, což působí trochu zvláštně. Na každém ostrově je také spousta aktivit a úkolů k dokončení. Tyto úkoly ale vypadají genericky, bez jakékoliv známky kreativity. Hráči se tak setkají s úkoly typu: „doprav něco z bodu A do bodu B“ nebo „Dosáhni určitého skóre za určitý čas“. To může být po chvíli nudné.

Vozový park

Jak jsme již zmínili, v Lego 2K Drive jsou tři typy vozidel: silniční auta, terénní auta a lodě. Hra mezi těmito vozy automaticky přepíná v závislosti na tom, na jakém typu povrchu se hráč nachází. A kolik vozidel může hráč získat? Na to je odpověď jednoduchá – tolik, na kolik si jen vzpomene.

A jak lze tyto vozy získat? Existují tři cesty, jak rozšířit svůj vozový park. První je získání vozu poražením soupeře v rámci příběhové linie. Druhým je nákup vozu v obchodě za herní měnu nebo za skutečné peníze. A třetí a nejzábavnější je, že si můžete sám postavit vůz z Lego kostiček a uplatnit svou vlastní fantazii. Tento proces je velmi jednoduchý a zábavný a je to pravděpodobně nejpropracovanější část celé hry, což je celkem smutné. I když je stavění na konzolích trochu neohrabané, není to nic, na co by si hráči po chvíli nezvykli.

Závěrečné hodnocení Lego 2K Drive

Pokud byste se nás zeptali, zda je hra Lego 2K Drive v hodnotě 60-70 EUR své ceny hodna, naše odpověď by byla jednoznačná: „Ne, není„. I když je stavění vlastních autíček a lodí zábavné, bohužel generický příběh, postavy, úkoly na mapě a extrémně jednoduchý arkádový model řízení si cenu 60 až 70 Euro prostě nezaslouží. Kdyby cena hry byla kolem 30 až 40 Euro, možná bychom byli méně kritičtí, vzhledem k tomu, že se jedná o hru primárně určenou mladším hráčům, kteří milují Lego.

Za současných podmínek je to ale průměrná až mírně podprůměrná hra, kterou většina hráčů zahraje jen na hodinku nebo dvě, aby si odpočinuli od náročného dne nebo aby se děti pobavily po dni ve škole. Doporučujeme si tuto hru pořídit až ve slevě, protože cena nereflektuje obsah, který hra nabízí.

Hráli jste Lego 2K Drive? Jak se vám líbil? Souhlasíte s naším verdiktem? Napište nám to do komentářů pod článkem nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář