Právě si prohlížíte [Minirecenze] The Procession to Calvary: Renesance s černým humorem
Foto: joerichardson.games/theprocession

[Minirecenze] The Procession to Calvary: Renesance s černým humorem

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Britská komediální skupina Monty Python patří mezi nejznámější komediální tvůrce na světě. Jejich díla jsou známé po celém světě a jejich show a filmy pobavily mnohé generace. A k poctě této divadelní skupiny vznikla dnes recenzovaná hra od nezávislého tvůrce.

The Procession to Calvary: Renesance s černým humorem

The Procession to Calvary je krátká indie point and click adventura od vývojáře Joe Richardson, která je postavená na Unity enginu. V této hře se dočkáte hodně britského černého humoru, který je odkazuje na známou britskou komediální skupinu Monty Python.

Příběh

Příběh této hry je velmi jednouchý. Svatá válka je u konce a všichni lidé jsou šťastní. Oprava všichni jsou šťastní, kromě vaší hlavní ženské postavy. Vy milujete zabíjení a tohle je pro vás špatná zpráva. Naštěstí nový vůdce Nesmrtelný John (All hail Immortal John!!) vám dovolil zabít ještě jednoho člověka. Tím člověkem není nikdo jiný než nepřátelský vládce Svatý Petr a v záchvatu radosti se vydáváte na pouť na jeho zabití.

Vizuál a soundtrack

Nejhezčí věcí na této hře je její vizuál, který je neskutečně unikátní. Všechno vypadá jako renesanční malba, která ožila a dokonce jsou tu i odkazy na skutečné malby. S vizuálem se pojí i soundtrack, který využívá krásnou renesanční klasickou hudbu, která úžasně vykresluje atmosféru daných scén.

Závěrem

Rozumím, že černý humor není pro každého, ale můžu potvrdit, že za celé 3 hodinky hraní jsem se neskutečně bavil. Sice pravda v některých částech hry jsem se zasekl, ale to k těmhle hrám prostě patří. Hra stojí na Steamu pouhých 9 Euro a je to krásná jednohubka, kterou užijete jak sami, tak i s přáteli.

Napsat komentář