Právě si prohlížíte Monster Hunter Rise přichází na PlayStation
Foto: monsterhunter.com // RISE

Monster Hunter Rise přichází na PlayStation

Veľký sen fanúšikov hernej série Monster Hunter sa stáva realitou. MH Rise sa si budeme môcť zahrať aj na konzolách PlayStation 4 a PlayStation 5.

Monster Hunter Rise nám pripomenie predchádzajúce diely

Samozrejmosťou lovu je náš najlepší kamarát Palico. Volá sa Palamute Canyne, a jeho úloha bude zabezpečenie rýchlejšieho presunu po mape pri hľadaní našej koristi.

Hráči sa môžu tešiť na variant 14tich zbraní, ktoré už väčšinou dobré poznajú z MW World a jeho expanzie Iceborne. Loviť budeme aj staršie monštrá, s ktorými sa hráči stretli už v  predchádzajúcich dieloch. Napriek tomu, že ich už dobre poznáme nás môžu pekne potrápiť vďaka novým pohybom a štýle súboja. Pridajú sa k ním ale aj nové druhy, ktoré budú predstavovať novú výzvu pre všetkých hráčov.

Hra je určená hlavne na coop hranie v počte maximálne štyroch hráčoch. Výhodou Rise je voice chat medzi hráčmi, ktorý dokáže podstatne uľahčiť lov aj s náhodnými lovcami, ktorých stretnete na svojej ceste v hre. Na PlayStation 5 si hráči zahrajú hru pri 4k/60fps alebo 1080p/120 fps.

Samozrejme je už oznámená veľká expanzia Monster Hunter Rise: Sunbreak na jaro 2023. Prinesie Master obťažnosť, nové zbrane a monštrá. Expanziu môžeme teda na základe oznámených veci pokojne porovnať k Iceborne. Vydanie je zatiaľ naplánované na 20.1.2023 na konzoly PS4 a PS5 zatiaľ len v digitálnej verzií. Jeho cena je 40 EUR za základnú edíciu alebo 50 EUR za deluxe edíciu.

Hrali ste niekedy hru zo série Monster Hunter? Nezabudnite sa pripojiť k nášmu oficiálnemu discord serveru Superpařmeni.

 

Napsat komentář