Právě si prohlížíte Na kolik vyjde handheld konzole Asus ROG Ally?
Foto: www.asus.com // ROG Ally

Na kolik vyjde handheld konzole Asus ROG Ally?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Asus ROG Ally je nová handheld konzole, která svou konfigurací konkuruje slavnému Steam Decku. Nicméně, kolik nás to bude stát?

Na kolik vyjde Asus ROG Ally?

Už před několika měsíci jsme vás informovali o novém handheld PC od společnosti Asus s názvem ROG Ally, který se svým designem a hardwarovou výbavou snaží konkurovat slavnému Steam Decku od firmy Valve a vypadá jako silný soupeř. Nicméně, stále zůstává otázkou, za kolik se tato hračička vlastně prodávat bude.

Cena a rozdíly

Původně byl předprodej nové handheld konzole dostupný pouze v USA, ale před několika týdny se spustily předprodeje i v zemích Evropské unie. Cena se momentálně pohybuje kolem 19 500 Kč, což odpovídá ceně nejdražší verze Steam Decku od Valve. Na první pohled se to může zdát jako vysoká částka, ale s ohledem na výkonnost a výbavu je cena poměrně přijatelná.

Nicméně, při srovnání ROG Ally s nejdražší verzí Steam Decku od Valve je patrné, že handheldy jsou naprosto odlišné. Liší se jak v kvalitě obrazu a výkonu, tak i v softwarové výbavě. Handheld od Asusu umožňuje hraní her nejen skrze Steam, ale také skrze platformy jako Epic Games, Xbox Game Pass, GOG a mnoho dalších. Tyto hry mohou hráči spustit prostřednictvím aplikace nazvané Armoury Crate, kterou společnost speciálně přizpůsobila pro tento handheld.

Kde si v České republice můžeme zatím ROG Ally předobjednat? Momentálně ji nabízejí například obchody Smarty.cz/JRC a Alza.cz, avšak pouze v bílé barvě. Oficiální uvedení handheldu na trh je plánováno na 13. června tohoto roku, což je poměrně odvážný krok, ale v době oznámení byl handheld již téměř hotový. Zůstává tedy uvidět, jak si po uvedení na trh povede a zda se neobjeví nějaké zásadní problémy.

Zvažujete koupi Asus ROG Ally? Zdá se vám cena přemrštěná? Napište nám to do komentářové sekce pod článkem nebo se zastavte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář