Právě si prohlížíte Naše dojmy z hraní dema Wo Long: Fallen Dynasty
Foto: store.steampowered.com // Wo Long: Fallen Dynasty

Naše dojmy z hraní dema Wo Long: Fallen Dynasty

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Wo Long: Fallen Dynasty je nová souls-like hra od studia Team Ninja. A pár dní před vydáním poskytly hráčům demo verzi. A co odhalila?

Co odhalilo demo Wo Long?

Dnes vychází nová souls-like hra od zkušeného studia Team Ninja, jenž vytvořila úspěšnou sérii Nioh. Titul nese název Wo Long: Fallen Dynasty a vývojáři ještě pár dní před vydáním uvolnili demo verzi, která dovoluje hráčům projít si první dvě kapitoly. A naše dojmy?

Příběh

Příběh hry se odehrává v Číně roku 184 př.n.l., tedy v období dynastie Han. Země se nachází ve velkém chaosu a probíhají zde velké boje a drancování. Hráč se vžije do role bezejmenného člena domobrany jedné vesnice a během ochrany neznámého cizince zemře. Jenže cizinec ho oživí pomocí neznámého medailonu a od té doby se začne odehrávat šílený příběh plný magie, démonů a politiky.

Správné načasování je klíčem k úspěchu

Gameplay se zakládá na správném načasování, stejně jako v hře Sekiro: Shadows Die Twice. Nepřátelé a hráč mají svůj vlastní postoj.  Nepřátele mají dva typy útoků: základní, který ubírá jen malé množství energie a při vykrytí způsobí u slabších nepřátel okamžité omráčení. V boji lze rovněž využít magii, jež dokáže nepřátelům přiřadit jeden z elementárních efektů, a každá zbraně může disponovat až dvěma speciálními pohyby. Stejně jako v Niohu má hráč k dispozici magického ochránce, s jehož pomocí může vyvolat speciální útok nebo posílit své vlastní útoky.

Z každého nepřítele padají peníze a „duše“, díky kterým si hráč může u své vlajky vylepšit jeden z pěti atributů, pořizovat si nová kouzla a koupit si nějaké zásoby. V této hře se nachází kovář, jenž s použitím nasbíraných materiálů a peněz dokáže vylepšit zbraně a vybavení. Samotná mapa nabízí velké množství možností k prozkoumání.

Wo Long: Fallen Dynasty je k dispozici na PC a na konzole Playstation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Hra je také součástí Game Passu.

Hráli jste demo? A co se vám na něm líbilo? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální Discord server.

Napsat komentář