Právě si prohlížíte Naše dojmy z hraní Diablo Immortal (PC + mobile)
Foto: blizzard.com // DIABLO IMMORTAL

Naše dojmy z hraní Diablo Immortal (PC + mobile)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Blizzard minulý týden vydal mobilní hru Diablo Immortal, která dostala port i na PC. Jaké jsou naše dojmy z hraní na telefonu a PC?

Naše dojmy z Diablo Immortal

Zatímco se první oznámení hry v roce 2018 setkalo s velkým posměchem a nevolí, poslední měsíce se zdálo, že trend obrátil a hru vyhledávalo stále více příznivců. Jakožto milovník všech „diablovek“ jsem tak neváhal ani minutu.

Diablo Immortal jsem s předstihem stáhl již den před oficiálním vydání na mobilu (Xiaomi 10) a s hraním nepřestal až do sepsání tohoto příspěvku. Jaké jsou tedy dojmy z hraní?

Diablovka každým coulem

Než jsem začal poctivě hrát, moje největší obavy byly z nekonečných front a dlouhého čekání na serveru, přece jenom se jedná o hru od „milovaného“ Blizzardu. K mé spokojenosti se nic z toho nestalo a po vybrání serveru (Arreat Summit) jsem hned vytvářel svoji první postavu.

No a teď k tomu hlavnímu, jak se Diablo Immortal hraje a stojí vůbec za to? Fanoušci diablovek včetně mě dostali přesně to, co od diablovky očekávat. Tuny démonických monster, velmi uspokojivé hack and slash souboje, zajímavý příběh a moře obsahu. Vývojáři se zde opravdu vyřádili a na své si tak přijdou jak PvE hráči, tak i PvP.

Co mě velmi překvapilo, tak je nádherné grafické zpracování. Pokud jste majiteli opravdového mobilního „děla“, hra vás odmění krásným vizuálem. Na poměry mobilních her opravdu úctyhodné zpracování. Plusové body získává Diablo Immortal také za dabing postav, výborný soundtrack a občas se vyskytující puzzle.

Uchvácen mobilním zpracováním jsem se rozhodl stáhnout také port na PC. Zde jsem se dočkal mírného zklamání nejen po grafické stránce, ale také s ovládáním. Diablo Immortal na PC vám spíše přijde, jako byste hru streamovali z vašeho mobilu. Buďme však optimisti, jedná se stále o beta verzi.

Chvály bylo dost, nyní k negativům.

Pay to win?

Již před datem vydání se často spekulovalo nad tím, do jaké míry bude hra pay to win. Přece jenom se jedná o free-to-play titul a hra nějakým způsobem musí vydělávat. Kosmetické doplňky ve hře jsou takovým standardem, mikrotransakce za essentials jsou pro mě přijatelné. Pokud je hra kvalitní, dokáže si na sebe vydělat sama.

Jak ale můžete očekávat i podle hodnocení Metacritic níže, dopadlo to velmi špatně. Hráči jsou natolik pobouření všudypřítomnými mikrotransakcemi, že se strhla smršť negativních recenzí (v době psaní těchto řádků se známka dostala na 0.8).

diablo immortal blizzard
Snímek z obrazovky // metacritic.com

Ve hře nacházíte mikrotransakce od herní měny až po kosmetické předměty. Pro shrnutí, čeká tu na vás měna Eternal Orbs, orby a materiály pro vylepšování postavy, Battle Pass, kosmetické předměty a další doplňky, modifikátory Eternal Legendary Crest a balíčky.

Blizzard je natolik drzý, že u některých balíčků uvádí několika set procentní výhodnost nákupu. Velice mě pobavila zpráva kanálu Bellular News, že upgrade postavy ve hře vyjde na 110 000 amerických dolarů. Přístup vývojářů, že musím zaplatit velké množství peněz za to, abych se s postavou někam dostal, mě velmi irituje. Také mě nesmírně se.. štve, že pokud si vytvoříte další postavu na stejném serveru a chcete čerpat již koupené bonusy, musíte si je pro novou postavu zakoupit znovu.

Blizzard si tímto ničí svoji reputaci a nezbývá než doufat, že svůj přístup ke hře změní.

Celkové shrnutí Diablo Immortal

Diablo Immortal nabízí spoustu zábavy v krásně zpracovaném audiovizuálu. Pokud chcete zábavu na cesty vlakem či na dlouhé hodiny v práci, hru opravdu doporučuji. Nové Diablo Immortal sráží jen občasné grafické glitche, bugy a chamtivost vývojářů. Můžeme jen doufat, že Blizzard vyslyší přání hráčů a nebude pokračovat v rétorice podobné této: „Naše hry nejsou drahé, to vy jen máte málo peněz“.

Oficiální webové stránky hry naleznete ZDE.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Diablo Immortal? Co si o hře myslíte vy? Máte rádi hry od Blizzardu? Podělte se s námi do komentářů.

Napsat komentář